Największa na świecie firma działająca w zakresie bezpieczeństwa w podróży – International SOS stworzyła raport mający na celu wskazanie najbezpieczniejszych kierunków na podróże w 2020 roku!

Najbezpieczniejsze kraje 2020

Organizacja stworzyła interaktywną mapę ryzyka podróży, która wskazuje w prosty sposób najbezpieczniejsze i najniebezpieczniejsze miejsca na podróż w 2020 r. Wyczytasz z niej również największe problemy, z jakimi mogą się zmagać podróżni w danym państwie. Kraje zostały uszeregowane według kategorii ryzyka: nieznaczne, niskie, średnie, wysokie i ekstremalne.

Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia, Kanada i większość Europy zostały ocenione jako posiadające niski poziom ryzyka podróży w przeciwieństwie do Argentyny, Japonii, Chin i Namibii. Według International SOS oceny krajów oparte są na obecnej sytuacji zagrożenia dla podróżnych spowodowanej przemocą polityczną, niepokojami społecznymi, a także przemocą fizyczną i drobną przestępczością. Inne czynniki obejmują infrastrukturę transportową, stosunki przemysłowe, skuteczność służb bezpieczeństwa i służb ratowniczych oraz podatność na klęski żywiołowe.

Wśród krajów o „średnim” poziomie ryzyka znajdują się Rosja, Indie, Republika Południowej Afryki, Kostaryka, Arabia Saudyjska, Turcja, Mozambik, Brazylia i Indonezja. Raport wskazuje Libię, Syrię, Irak, Jemen i Afganistan za kraje „ekstremalnego” ryzyka z powodu trwających tam konfliktów, podczas gdy Meksyk ma mieszaną ocenę. Stany Chihuahua i Tamaulipas są określone są „wysokim” ryzykiem, podczas gdy reszta kraju ma ocenę „umiarkowaną”. Indie, Egipt i Madagaskar również mają mieszane oceny.

Interaktywną mapę znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia lub bezpieczeństwa związane z krajem, który planujesz odwiedzić, zawsze najlepiej jest sprawdzić również raporty MSZ.

Według najnowszego raportu specjalistów z International SOS najbezpieczniejszymi krajami na świecie są m.in.:

Poprzedni

1. Szwecja

Sprawdź: Tanie loty do Szwecji

Pewnie od razu pomyślałeś o stolicy kraju – Sztokholmie. Nawet sztokholmskie metro zostało okrzyknięte najdłuższą galerią sztuki na świecie. Warto jednak zapuścić się nieco dalej, bo ten kraj ma sporo niezwykłych miejsc do zaoferowania. Oczywiście w międzyczasie można zajadać się klopsikami do piosenek ABBY w Malmö czy Göteborgu. Kiedy już zwiedzisz największe miasta, pojedź nieco dalej. Gdzie? Tu już my przychodzimy z pomocą. Przeczytaj: Co koniecznie trzeba zobaczyć w Szwecji! 10 miejsc godnych odwiedzenia.

Ines dAnselme/ Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here