Jako główną atrakcję Szwecji wymienia się zazwyczaj jej stolicę, Sztokholm. Warto jednak zapuścić się nieco dalej, bo ten kraj ma sporo niezwykłych miejsc do zaoferowania. Oczywiście w międzyczasie można zajadać się klopsikami do piosenek ABBY w Malmö czy Göteborgu. Kiedy już zwiedzisz największe miasta, pojedź nieco dalej. Gdzie? Tu już my przychodzimy z pomocą. Oto co koniecznie trzeba zobaczyć w Szwecji! 10 miejsc godnych odwiedzenia.

Poleć do Szwecji

8Wyspa Fårö

Wyspa Fårö znajduje się na Morzu Bałtyckim, na północ od Gotlandii. Jest nieduża, ma zaledwie 113 km kwadratowych powierzchni, za to w całości powstała ze skał wapiennych. Pod wpływem erozji utworzyły one ciekawe formacje, z których słynie wyspa. Jest to bardzo malownicze miejsce, które sławę zyskało dzięki Bergmanowi. Reżyser wybrał to miejsce jako plener do kilku swoich filmów, a następnie wybudował tam własny dom, w którym spędził 40 lat swojego życia.

Jak można się dostać na wyspę Fårö? Najpierw promem trzeba dopłynąć na Gotlandię, a stamtąd przesiąść się na kolejny, który płynie bezpośrednio na Fårö. To jedno z bardziej popularnych wśród Szwedów miejsc wypoczynkowych, dlatego promy kursują dość często.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here