Wypić kawę na pomarańczowej sofie w Central Perku, pograć w piłkarzyki w mieszkaniu Joeya i Chandlera, posiedzieć przy okrągłym stole w mieszkaniu Moniki: o tym marzy każdy prawdziwy fan serialu Przyjaciele. Gdzie znaleźć miejsca z najpopularniejszego sitcomu w historii? To możliwe, w dodatku całkiem niedaleko i już w te wakacje! Could it BE more interesting?

Poprzedni

1. Sukces serialu Przyjaciele

Serial Friends zadebiutował w amerykańskiej telewizji NBC w 1994 roku, a emitowano go do 2004 roku. Zgromadził miliony fanów na całym świecie, do dziś jest oglądany na kanałach komediowych i platformach filmowych (dostępny jest na Netflixie i na Comedy Central). Szóstka głównych aktorów za udział w każdym z ostatnich odcinków dostawała po milion dolarów na głowę.

Sitcom w Polsce znany jest pod nazwą Przyjaciele. Rozważano także tytuły m.in. Across the Hall i Insomnia Café. Przed pierwszym dniem zdjęć zmieniała się także obsada. Grająca Monikę Courtney Cox z sukcesem wystartowała w castingu do roli Rachel, natomiast Jennifer Aniston miała zagrać Monicę. Ostatecznie aktorki nie zgodziły się, więc producenci powierzyli Cox rolę pedantycznej właścicielki mieszkania z fioletowymi ścianami, a uciekającą sprzed ołtarza panną młodą została Jennifer Aniston (co do której do samego końca nie było wiadomo, czy nie zagra w innym serialu).

Przyjaciele bardzo szybko odnieśli światowy sukces dzięki niesamowitemu humorowi i szóstce genialnych głównych bohaterów. Kto nie widział choć jednego odcinka Przyjaciół? Dużo łatwiej znaleźć takich, którzy wszystkie 10 sezonów obejrzeli kilka, czy kilkanaście razy. Jeden z nich pisze ten tekst 🙂

W tym roku 25-lecie serialu Przyjaciele. Fot. Warner Bros/Everett
Poprzedni
2 KOMENTARZE
  1. W Toruniu od wielu lat działa kawiarnia urządzona w stylu Friends, jest kanapa, mnóstwo gadżetów związanych z serialem, wyświetlane są na telewizorze odcinki serialu, w menu napoje z imionami Przyjaciół. Super miejsce dla fanów.

  2. Poproszę o adres

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here