Perła Czarnogóry – Kotor czeka na odkrycie

Gdzie zobaczyć piękne portowe miasto w Czarnogórze? Wybierz się do Kotoru, a zakochasz się od razu! A przy okazji zwiedzać będziesz mógł w spokoju, bo nadal nie ma tam olbrzymich tłumów turystów, choć Kotor został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kotor często bywa porównywany do pobliskiego Dubrownika. I jest to zestawienie całkiem logiczne – oba miasta są do siebie podobne. Choć to Kotorowi udało się zachować oryginalny klimat portu, głównie dzięki temu, że nie zadeptują go miliony turystów i fanów Gry o tron rocznie.

Czarnogórskie miasto jest mniejsze od chorwackiego kuzyna. Za to ma mnóstwo pięknych wąskich kamiennych uliczek i ukrytych między nimi tajemniczych przejść. Właśnie tam najlepiej jest się udać w poszukiwaniu najlepszego lokalnego jedzenia. Na niewielkich placykach ukryte są kawiarnie, gdzie można odpocząć od zgiełku. Spacer kamienną siecią ulic jest jak podróż w czasie – można się poczuć jak w średniowieczu, ale bez nieprzyjemnych zapachów.

Największą atrakcją Kotoru jest górująca nad miastem cytadela. Prowadzą do niej strome schody, których pokonanie jest wyzwaniem nawet dla zaprawionych kondycyjnie turystów. 1350 schodów to nie byle co. Nagroda dla wytrwałych czeka na górze – z cytadeli rozpościera się najpiękniejszy widok na zatokę i miasto. To doskonałe miejsce, by zobaczyć całą historię Kotoru: widać jak na dłoni wpływy weneckie, tureckie i serbskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here