Jakie loty jeszcze się odbywają? Zobacz dokąd i po co latają samoloty

Zakaz lotów po Europie i do USA oraz przeróżne dodatkowe restrykcje sprawiają, że można pomyśleć, że ruch lotniczy ustał zupełnie. Nie jest to do końca prawda.

Linie lotnicze zmuszone były zawiesić swoje połączenia, jednak niektóre loty nadal się odbywają. Przede wszystkim są to loty repatriacyjne, wykonywane przez różnych przewoźników i mające na celu sprowadzenie obywateli do właściwych im krajów. Są jednak i innego rodzaju połączenia, głównie związane z nieprzewidzianymi sytuacjami i będące autentycznie niezbędne.

Samolot wylądował na Antarktydzie

Na Antarktydzie wylądował Airbus A319! To dość niespotykana sytuacja, która była wynikiem nagłego wypadku medycznego. Samolot Australijskiej Dywizji Antarktycznej poleciał 13 marca specjalnie po obywatela USA, który potrzebował natychmiastowej pomocy.

Dlaczego rejs odbył pasażerski samolot? Ponieważ znajdował się najbliżej, a czas nie stał po stronie poszkodowanego naukowca. Najbliżej oznacza 3500 km, jednak na miejscu w stacji badawczej nie było po prostu możliwości przeprowadzenia niezbędnej operacji. Lądowanie przebiegło bez problemów, choć panowała wtedy temperatura -30 stopni Celsjusza, a ofiara została przetransportowana do szpitala w Nowej Zelandii.

Wizz Air leci po pomoc medyczną

Kolejnym wyjątkiem od zakazu lotów jest lot jakiego podjął się Wizz Air. Dzisiaj samolot tej linii odbył specjalny rejs z Budapesztu do Chin, z międzylądowaniami. Dlaczego pozwolono mu lecieć? Ponieważ ma dostarczyć cargo z Chin, w skład którego wchodzą sprzęt medyczny i lekarstwa. 

Samolot w stronę Szanghaju leciał pusty, nie przewoził żadnych pasażerów. W drodze powrotnej również będzie jedynie załadowany niezbędnymi ładunkami, które mają trafić do węgierskich szpitali. Trasa jest na tyle długa, że konieczne było międzylądowanie w Nur- Sułtan.

Wizz Air oprócz lotu cargo zrealizował także loty repatriacyjne dla obywateli Węgier.

LOT poleci do Sydney i USA

Podobne loty repatriacyjne realizuje również PLL LOT. Nasz narodowy przewoźnik lata w przeróżne zakątki świata przywożąc Polaków w ramach racji #LOTdoDomu. Lot do dalekiej Australii ma się odbyć w przyszłym tygodniu, podobnie jak loty na Filipiny i do Wietnamu. Jak dotąd samoloty LOT-u wykonały loty repatriacyjne m.in. do wielu miast europejskich, Indii, Kanady, Tajlandii, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych oraz na Sri Lankę i Dominikanę.

Oprócz lotów repatriacyjnych PLL LOT wykonuje również połączenia specjalne, takie jak przewożenie chorych dzieci, które miały zaplanowane leczenie w USA. 

5 KOMENTARZE
  1. Mój wujek też ma lot do Stanów Zjednoczonych z Warszawy 5 kwietnia-ma zieloną kartę. Ja miałam wykupiony bilet lotniczy na termin 29 kwiecień, ale z przesiadką we Frankfurcie z Lufthansy. Rezygnuję, bo zdrowie i życie mi jest miłe. A linie dalej potwierdzają aktualność wylotów… O co chodzi? Komu wierzyć? Chcę przebudować bilet, ale nigdzie nie mogę się dodzwonić…

  2. Muszą się skończyć te loty bo człowiek to żywiciel. Dla dobra ludzkości i wyplenienia koronowirus.

  3. Dlaczego linia lot nie przyleci na Gran Canarie po swoich rodaków??

  4. Dlaczego do sydney jest tylko jeden lot? Laduja w szanghaju z ktorego biora reszte ludzi, wiec dlaczego sydney jest tylko raz?

  5. Z Tel avivu wogole nie ma zadnych lotów….na 22 kwietnia odwołany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here