Wyjątkowe zniesienie zakazu lotów do USA. Dzieci mogą lecieć na leczenie!

Ze względu na wprowadzony przez koronawirusa zakaz lotów, w bardzo trudnej sytuacji znaleźli się rodzice chorych dzieci, które miały w planach leczenie w szpitalach w USA. Na szczęście pacjenci wymagający specjalistycznego leczenia polecą jednak na kuracje!

Wszystko dzięki specjalnym lotom czarterowym LOT-u, o czym poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Dzięki dobrej współpracy z amerykańskim departamentem stanu udało się uzyskać zgody na wjazd do USA dla trojga małych pacjentów.

Dzieci zostaną poddane zaplanowanemu leczeniu, a w podróży towarzyszyć im będą ich opiekunowie. Dwoje z nich poleci do Stanów już dziś. 

Kiedy 13 marca zawieszone zostały loty do USA, a kraj ten wprowadził zakaz wpuszczania cudzoziemców (również tych ze strefy Schengen), na małych pacjentów i ich rodziców padł blady strach. Na szczęście okazało się, że przy odrobinie dobrej woli można zdziałać cuda.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też