Kobieta w obecnych czasach jest pewna siebie, odważna, kreatywna, przekonana o swej wartości, nie boi się sięgać po więcej i czerpać z życia pełnymi garściami. Widać to również w podróżach. Każdego miesiąca coraz więcej kobiet decyduje się na samotne przemierzanie świata. Pisaliśmy ostatnio, że World Index News opublikował listę destynacji, z których samotne kobiety powinny zrezygnować. Ta lista może Cię zaskoczyć. Jednocześnie powstał ranking kierunków najlepszych na podróże dla kobiet. Zobacz, gdzie powinnaś zaplanować przyszłoroczny wypad.

Poprzedni

5. Szwajcaria

Uważana za jedno z najpiękniejszym krajów w Europie z niezliczonymi, bajecznymi miejscami, zapierającymi dech w piersiach górami i krajobrazami rodem z baśni. A do tego to kierunek bardzo przyjazny dla kobiet. Co prawda Szwajcaria jest droga, jednak warto odłożyć przysłowiowy grosz na tę podróż. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie z siodełka roweru. Ale można też na bogato – wynajęcie samochodu nie stanowi problemu, baza hotelowa jest fantastyczna, można więc zaszaleć i po intensywnej wspinaczce po malowniczych górach zafundować sobie odpoczynek w spa z widokiem na szczyty. Albo zacząć od zwiedzania miast: Zurych, Genewa czy Bazylea mają fantastyczne muzea, restauracje i inne atrakcje.

Szwajcaria osiągnęła bardzo dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa na ulicach. Kobiety mogą czuć się tu dość dobrze. A ciekawostką jest fakt, że według tegorocznego rankingu The US News & World Report znajduje się w pierwszej 10-tce krajów, w których kobietom żyje się najlepiej.

Sprawdź: Tanie loty do Szwajcarii


Pixabay
Poprzedni

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here