Lista wysp świata jest bardzo długa. Nie sposób zliczyć wszystkich, a niektóre ciągle są nieodkryte przez turystów i podróżników. A jeśli już o tym mowa, to jest jeszcze wiele miejsc o których nawet nie słyszałeś. Warto poznawać ten piękny świat, jednak należy pamiętać, że to od nas zależy w jakim stanie pozostaną te niezwykłe miejsca po naszych odwiedzinach. Wiele z nich potrafi sprawić, że zapomnisz o całym świecie. Oto 10 wysp świata, których prawdopodobnie nawet nie znasz. Udaj się w podróż z nami.

Przeczytaj też: Największe wyspy świata i ich atrakcje.

Poprzedni

10. Guernsey, Wybrzeże Normandii

Wyspa Guernsey to jedna z Wysp Normandzkich, zwanych też Wyspami Kanałowymi, a wiec wysp leżących w Kanale La Manche u wybrzeży francuskiej Normandii. Jej zachodnie wybrzeże to długie, piaszczyste plaże, natomiast południowy brzeg stanowią głównie 100 m klify. Na wschodnim brzegu rozciąga się miasto St. Peter Port (stolica wyspy). Tu niezwykły klimat tworzą domki położone w pobliżu plaż i zatok. Najwyższy punkt na wyspie to Hautnez i wznosi się 110,6 m n.p.m.

Znajduje się tu też jedna z najmniejszych kaplic na świecie – Little Chapel, Les Vaubelets, St. Andrew. Wyspa posiada własny rząd oraz walutę, a dzięki niskim podatkom zasłynęła jako raj podatkowy.


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here