Złe wieści dla Polaków wybierających się na Cypr

Dziś weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Z powodu koronawirusa 44 państwa znalazły się na liście z zakazem lotów. Do 25 sierpnia rząd wydłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. Ale to nie wszystko.

Polacy musza zrobić test

Do tej pory Polacy mogli podróżować na Cypr bez żadnych problemów. Jednak od piątku, 14 sierpnia to się zmieni. Polska i Portugalia znalazły się na cypryjskiej liście krajów zagrożonych koronawirusem w kategorii B. Co to oznacza? Nic innego jak to, że Polacy wybierający się na Cypr będą wpuszczani tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Polska została zdegradowana z kategorii A do B. Test musisz wykonać na 72 h przed przybyciem na Cypr.

Warto jednak wiedzieć, że już od dziś,tj. 12 sierpnia zniesiony zostaje zakaz lotów do Portugalii i Szwecji. Będą mogły się też odbywać bezpośrednie loty do Egiptu z Polski.

Z kolei na rządowej liście zakazu znalazły się: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Rosja, Brazylia, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Suazi, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Azerbejdżan, Chile, Dominikana, Ekwador, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, Republika Południowej Afryki, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, Stany Zjednoczone Ameryki, Oman, Luksemburg, Boliwia, Bahamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here