W końcu! Zniesiono zakaz lotów do tych krajów! Jutro w życie wchodzi nowe rozporządzenie

Już od 12 sierpnia zniesiony zostaje zakaz lotów do Portugalii i Szwecji. Będą mogły się też odbywać bezpośrednie loty do Egiptu z Polski. W Dzienniku Ustaw opublikowano najnowsze rozporządzenie w sprawie zakazu lotów z Polski. Tak jak pisaliśmy wcześniej (zgodnie z projektem) rząd do 25 sierpnia przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa, ale na ostatecznej liście znalazło się tylko 44 krajów.

Nowe rozporządzenie z zakazem lotów do Rosji czy Stanów Zjednoczonych.

Zakaz dotyczy m.in. o Stanów Zjednoczonych, Rosji, Izraela, Singapuru, Luksemburga, Bahamów. We wtorek opublikowano ostateczną wersję rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

Rozporządzenie przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium 44 krajów.

Na rządowej liście znalazły się: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Rosja, Brazylia, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Suazi, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Azerbejdżan, Chile, Dominikana, Ekwador, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, Republika Południowej Afryki, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, Stany Zjednoczone Ameryki, Oman, Luksemburg, Boliwia, Bahamy.

W porównaniu z projektem z listy zniknęła Rumunia.

Jak napisano, rozporządzenie będzie obowiązywało do 25 sierpnia 2020 r.

1 KOMENTARZ
  1. Avatar Żądzanamiantypolacy!

    Haha 😂🤣😂🤣😂 można ? Mozna! To jaki był problem? Polityka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here