Wow! Członkowie załóg, którzy stracili pracę w liniach lotniczych będą mogli pracować w szpitalach, gdzie brakuje personelu

Sytuacja na rynku lotniczym jest coraz bardziej trudna. Linie lotnicze uziemiają swoje floty, a co za tym idzie zwalniają na razie tymczasowo swoich pracowników. Wiele osób zostaje bez pracy. Pisaliśmy, że skandynawskie linie lotnicze SAS ogłosiły, że ze względu na zaistniałą sytuację wynikającą z pandemii koronawirusa, są zmuszone tymczasowo zwolnić 90% swoich pracowników i znacznie zmniejszyć liczbę połączeń. Jednak nikt by się nie spodziewał jak to może się dalej potoczyć. Personel pokładowy po przejściu trzydniowego kursu będzie mógł pracować w szpitalach, gdzie brakuje pielęgniarek. Już zgłosiło się 100 chętnych.

Specjalny kurs dla załóg SAS

Jak tłumaczy Fredrik Hillelson z firmy rekrutującej Novare, personel pokładowy od lat jest przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy pasażerom. Wystarczy, że ochotnicy przejdą 3-dniowy kurs organizowany przez szkołę Sophiahemmet Hoegskola w Sztokholmie i będą mogli pomóc w szpitalach, gdzie nawet już przed pandemią brakowało pracowników.

Jak informuje Onet, kursanci będą pogłębiać wiedzę na temat chorób zakaźnych, w szczególności oczywiście koronawirusa, a także nauczą się metod pielęgnacji i odbędą przyśpieszoną praktykę. Sytuacja w szpitalach określana jest jako krytyczna.

Do środy do godz. 14. potwierdzono w Szwecji 1196 przypadków koronawirusa. Zmarło 8 osób.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też