Japonia wstrzymuje ruch bezwizowy dla Polaków. Czy inne kraje pójdą w jej ślady?

Koronawirus niesie ze sobą coraz większe konsekwencje. Cały świat już odczuwa skutki jego pojawienia się. Najbardziej jednak dotkniętą branżą jest turystyka. Pisaliśmy już o akcji – Zmień termin, nie odwołuj – mającej na celu wsparcie sektora turystycznego. Od dziś jednak Polacy mogą odczuć kolejne konsekwencje epidemii.

Zniesiony ruch bezwizowy

Ambasada RP w Tokio poinformowała, że Japonia wstrzymuje ruch bezwizowy dla polskich obywateli. Do odwołania. Nie trudno się domyślić, że taki stan rzeczy spowodowany jest strachem przed pogarszającą się sytuacją w Europie. Po 20 marca Polacy nie będą mogli już wjechać bez wizy do Kraju Kwitnącej Wiśni. Szczegóły nowych procedur na pewno podane zostaną wkrótce. Do tej pory podczas swoich podróży turystycznych, prywatnych i biznesowych mogliśmy wjechać do Japonii bez wiz i przebywać tu do 90 dni.

W Japonii (choć była jednym z najbardziej dotkniętych krajów w Azji) sytuację zagrożenia udało się stłumić dzięki odpowiedzialnym zachowaniom obywateli i obowiązującym w tym czasie surowym zakazom. Japoński rząd chce uchronić kraj przed powrotem epidemii.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też