Ten piękny kraj z bajecznymi plażami luzuje wszystkie obostrzenia! Leć!

Turyści wybierający się do Albanii będą zadowoleni. Od 1 maja rząd postanowił poluzować tam obostrzenia. Ponownie będą otwarte kluby nocne i nie trzeba będzie chodzić w maseczkach.

Bałkany z roku na rok przyciągają coraz większą ilość turystów. Także Albania zyskuje na popularności również wśród Polaków. Nic dziwnego – ceny nadal są tu przystępne dla turystów, a widoki niezapomniane. Jedną z miejscowości, którą warto odwiedzić, aby zachwycić się wyjątkową plażą jest Ksamil. Ta mała wieś, naprzeciwko greckiej wyspy Korfu, to miejsce nazywane europejskimi tropikami. Znajdziesz tu piękne, białe plaże, lazurowe morze oraz trzy wyspy, na które z łatwością dostaniesz się kajakiem, rowerkiem wodnym lub za niewielką opłatą łodzią razem z miejscowymi. Tego miejsca nie da się opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy! Zresztą cała Albania zachwyca!

Komitet Ekspertów do spraw pandemii w Albanii zapowiedział dalsze łagodzenie restrykcji. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na pewno ucieszy wielu. Zaleca się jednak korzystanie z nich w pomieszczeniach, zwłaszcza tych słabo wentylowanych. Wakacje kojarzą się też z dobrą zabawą, dlatego władze zezwoliły na ponowne otwarcie klubów nocnych oraz granie muzyki po godz. 23:00.

Co jednak najważniejsze, wjeżdżając do Albanii nie musisz już okazywać dokumentu szczepienia, ozdrowieńca ani negatywnego testu. Nowe przepisy wchodzą w życie od 1 maja.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze