Koniec kryzysu? Dzisiaj kolejne rozmowy i szansa na porozumienie

Czy jest szansa na zażegnanie kryzysu na lotniskach? Może odpowiedź otrzymamy dzisiaj. Cały czas trwają negocjacje Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz regulaminu wynagradzania. Wczoraj (27 kwietnia) odbyło się kolejne spotkanie Pracodawcy – Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

PAŻP przedstawił dwie propozycje porozumienia ze Stroną Społeczną. Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwały wspólne prace nad zgłoszonymi propozycjami.

We wspólnym oświadczeniu po wczorajszym spotkaniu czytamy:

Strony dążą do ustalenia w dniu 28.04.2022 r. ( czwartek) wspólnego stanowiska.
Kolejne spotkanie odbędzie się dnia 28.04.2022 r. (tj. czwartek) o godz. 09.00.
Rozmowy prowadzone są w sposób merytoryczny w atmosferze wzajemnego szacunku.

PAŻP zaakceptowała postulaty dotyczące bezpieczeństwa

PAŻP poinformowała też w komunikacie, że Agencja wdraża 24 postulaty sformułowane przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego, “zgodnie z obowiązującą w lotnictwie zasadą stałego dążenia do doskonalenia procedur bezpieczeństwa i praktyk operacyjnych”.

„W ostatnich tygodniach funkcjonujemy w sytuacji szczególnej, ale niezależnie od tego wszystkim nam w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie w ruchu lotniczym. Dlatego, gdy tylko pojawiły się konkretne postulaty działań, mogących udoskonalić naszą działalność w zakresie bezpieczeństwa, zaakceptowaliśmy je i wprowadziliśmy do realizacji” – powiedziała Anita Oleksiak Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

“Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, dążąc do doskonalenia procedur bezpieczeństwa, zaakceptowała i uzgodniła wdrożenie wszystkich dotyczących ich postulatów, zgłaszanych przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Od dwóch tygodni są one stopniowo wdrażane, a równolegle obecne Kierownictwo PAŻP analizuje możliwość wprowadzania dalszych, pozytywnych zmian w tym zakresie” – czytamy w komunikacie.

O co w tym wszystkim chodzi? Czy kontrolerzy strajkują?

Poniżej krótkie wyjaśnienie.

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też