Te kraje omijaj szerokim łukiem jeśli nie chcesz, żeby coś ci się stało! Najbardziej niebezpieczne kraje 2020

Nowy raport specjalistów od bezpieczeństwa z organizacji International SOS wskazał najbezpieczniejsze i najbardziej niebezpieczne kraje na świecie. O tych pierwszych mogliście już przeczytać (najbezpieczniejsze kraje świata), teraz pora zająć się tymi zdecydowanie słabszymi pozycjami w zestawieniu. Oto lista najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie 2020. 

Zestawienie stworzono oparciu o kryteria takie jak:

  • obecne zagrożenia spowodowane zamieszkami na tle politycznym,
  • liczba popełnianych przestępstw zarówno tych mniejszych jak i większych,
  • jakość infrastruktury drogowej,
  • zdolność kraju do reagowania w przypadku wszelkiego rodzaju katastrof. 

Oto kraje o średnim zagrożeniu dla turystów, następnie o wysokim i dalej o ekstremalnym zagrożeniu dla podróżnych.

Poprzedni

3. Kraje o średnim zagrożeniu dla turystów 

Wśród krajów, gdzie ryzyko dla turystów występuje w stopniu średnim znalazły się Rosja, Indie, RPA, Kostaryka, Arabia Saudyjska, Turcja, Mozambik, Brazylia i Indonezja. Oprócz tego w tej części listy znalazły się Chile, Peru, Boliwia, Gwatemala, Belize, Jamajka, Kenia, Etiopia, Tunezja, Birma, Mongolia, Turkmenistan i Filipiny. 

Oznacza to, że w tych krajach mogą występować niekiedy protesty (takie z użyciem przemocy). Podróżni mogą zetknąć się tam z przejawami terroryzmu i rasizmu, występują także ciężkie przestępstwa. Również służby publiczne i medyczne nie do końca stoją na wysokości zadania. 

Najbardziej niebezpieczne kraje 2020 – Źródło: International SOS
Poprzedni
7 KOMENTARZE
  1. Ciekawe że w Sudanie jest bezpieczniej niż w Egipcie.

  2. 2tyg temu wróciłam z Egiptu. Nie zgodzę się że jest to niebezpieczne państwo. Jeździliśmy uberem, zwiedziliśmy sami centrum miasta ( Hurghada), poszliśmy w głąb osiedla gdzie turyści nie chodzą, i żyjemy. Moim zdaniem to bezpieczne państwo, jak Włochy czy Polska.

  3. Wypowiedz o Turcji to kpina. Wladze i sluzby stoja na wysokosci zadania. Turyści moga liczyc w kazdej chwili na pomoc. Niezaleznie od tego, czy to Alanya, Antalya, Diarbakir czy Efez.

  4. Właśnie jestem w Nigerii (Lagos) i żyje, inni, dużo białych widzę, też się mają dobrze. W Polsce obcokrajowcy w tramwaju mogą dostać po twarzy. Więc nie można generalizowac, nie jest to problem kraju, lecz regionu.

  5. Zły podział zwłaszcza największych państw. Np 90% Indii powinna być bardzo bezpieczna, jak i Indonezji. Za to Francja na czerwono. Lobby biur podroży wybierają kierunki za turystów.

  6. Ja bym jeszcze Francję uwzględnił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here