Odbywające się w grudniu świąteczne kiermasze przyciągają tłumy turystów. Lokalne przysmaki, grzane wino, świąteczne wypieki i ogromna ilość ozdób choinkowych to symbole jarmarków bożonarodzeniowych. Czy wiecie, który z nich odbywa się od XV wieku? A może zastanawiacie się skąd pochodzi zwyczaj stawiania świątecznego drzewka? Poznajcie najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie.

Poprzedni

1. Drezno – Niemcy

Odbywający się już po raz 585 Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie należy do najstarszych w Europie. Jego nazwa: Dresdner Striezelmarkt pochodzi od tradycyjnego, niemieckiego ciasta z bakaliami – Christstollen, zwanego też Stiezel, który jest jednym ze świątecznych przysmaków u naszych zachodnich sąsiadów. Jest to strucla o lekko migdałowym w smaku wypełniona dużą ilością rodzynek i kandyzowanych owoców, posypana cukrem pudrem.

Co wyróżnia ten jarmark na tle innych? W Dreźnie wszystko jest dopracowane do perfekcji. Wymyślne zdobienia straganów bez problemu pozwalają trafić do interesującego nas miejsca. Zajadające się wypiekami krasnale, wielki kubek wypełniony grzanym winem czy ogromne piernikowe serca od razu zachęcają do podejścia do konkretnego straganu. Poczujecie tu piękne korzenne zapachy, dzieci upieką swoje własne pierniczki i znajdziecie moc inspiracji na świąteczne prezenty.

Tegoroczny jarmark w Dreźnie odbędzie się w dniach: 27.11.-24.12.2019


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here