Ta linia lotnicza wznowi loty już w poniedziałek!

Linie Emirates już w poniedziałek 6 kwietnia planują wznowić część lotów pasażerskich. Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, dyrektor generalny Emirates, poinformował o decyzji linii za pośrednictwem Twittera. Przewoźnik zawiesił loty 25 marca, gdy władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zakazały wszystkich lotów poza granice kraju.

Rząd wyraził zgodę

Linia będzie mogła stopniowo wznawiać działalność, ponieważ zgodę na to wyraził rząd ZEA.

W pierwszej kolejności Emirates wznowi loty repatriacyjne dla obcokrajowców przebywających w Dubaju i pragnących wrócić do kraju. Wśród wznawianych połączeń będą loty do Londynu Heathrow, Frankfurtu, Paryża, Zurychu i Brukseli.

Co z bezpieczeństwem lotów?

Jako środek ostrożności we wszystkich samolotach lecących z lotniska w Dubaju linie Emirates wprowadziły zaawansowane procedury czyszczenia i pełną dezynfekcję wszystkich kabin.

Przewoźnik stosuje zalecany, przyjazny dla środowiska środek chemiczny, który zabija wirusy i inne drobnoustroje oraz pokrywa powierzchnię trwałą warstwą chroniącą przed kolejnym zakażeniem wirusami, bakteriami i grzybami.

Proces czyszczenia obejmuje gruntowne wytarcie wszystkich powierzchni – od okien, składanych stolików, ekranów w fotelach, podłokietników, siedzeń, przycisków w fotelach, paneli, otworów wentylacyjnych i schowków bagażowych w kabinie po toalety, kuchnie i strefy odpoczynku dla załogi. Oprócz tego przewoźnik przestrzega standardowych procedur takich jak m.in. zmiana pokrowców na zagłówek we wszystkich fotelach, wymiana materiałów do czytania czy odkurzanie.

Ukończenie drobiazgowego procesu czyszczenia samolotu przed kolejnym lotem w ciągu godziny wymaga pracy zespołu wyszkolonych sprzątaczy złożonego z 18 osób w przypadku Boeingów 777 i 36 osób w przypadku Airbusów A380.

Obejrzyj zaawansowaną procedurę czyszczenia samolotów Emirates

Źródło: Emirates

W przypadku podejrzenia lub potwierdzenia przypadku zakażenia wirusem COVID-19 na pokładzie dowolnego samolotu linie Emirates pójdą o krok dalej, wdrażając gruntowny proces czyszczenia i dezynfekcji zajmujący od sześciu do ośmiu godzin. Proces obejmuje usunięcie pary wodnej z wnętrza kabin i pokrycie wszystkich elementów tapicerowanych środkiem dezynfekującym oraz wymianę pokrowców na fotele i poduszek w obszarze objętym zakażeniem. Wymienione zostaną także filtry HEPA w kabinach samolotu.

3 KOMENTARZE
  1. Można- Można a w PRL nie

  2. Sranie w banie biznes i kasa kasa a nie zdrowie ludzi srodki na zabicie wirusa sa ale tabletki i szczepionki za rok paranoja

  3. A to ciekawa, bo Emiraty latają , więc jakie loty zostały zakazane ?? A w Polsce ? Kto lata tymi lotami skoro granice są zamknięte ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here