Wiele krajów wymaga jednego, a czasem nawet dwóch testów jeszcze zanim uda nam się wsiąść na pokład samolotu. W takich warunkach podróżowanie staje się trudne, ale nie jest niemożliwe. Sprawdziliśmy gdzie wykonasz szybkie testy na lotnisku zarówno przed odlotem (i po przylocie), jakie są procedury i ile to kosztuje.

Poprzedni

1. Szybkie testy na lotnisku w Poznaniu

Testy dla odlatujących z Poznania

Poznańskie lotnisko zorganizowało dla odlatujących do Amsterdamu już w dniu 24 stycznia szybkie testy antygenowe i LAMP. Testy są na ten moment dla wszystkich podróżujących do Amsterdamu linią lotniczą KLM oraz dla wszystkich podróżujących do Londynu linią Wizz Air.

Punkt Rejestracji i wyników testów w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica, prowadzony przez Centrum Badań DNA z Poznania, czynny jest w godzinach zależnych od rozkładu lotów do miejsc docelowych, w których wymagane są testy na Covid-19. Otwarcie punktu na 4 godziny przed odlotem.

Punkt rejestracji pasażerskiej testów zlokalizowany jest w głównym wejściu do hali odlotów (naprzeciwko bramek pomiaru temperatury), a punkt pobrań jest zlokalizowany na zewnątrz budynku hali Odlotów od strony parkingu P1 Niebieski

Władze lotniska proszą podróżnych o wcześniejszy przyjazd na lotnisko by poddać się całej procedurze:

Pasażerów zapraszamy do punktu rejestracji najpóźniej na dwie godziny przed wylotem celem realizacji procedury badania. Zastrzegamy, iż w przypadku późniejszego stawienia się pasażerów w punkcie rejestracji może zaistnieć sytuacja braku dostatecznego czasu na realizację procedury.

Próbki pobiera i bada zespół medyczny z Centrum Badań DNA w Poznaniu, zgodnie z cennikiem:

 • test antygenowy wraz z wynikiem w języku angielskim – 149 zł.
 • test genetyczny metodą RT LAMP wraz z wynikiem w języku angielskim – 219 zł.

Testy dla przylatujących do Poznania zza granicy

Od 7 lutego 2021 roku na lotnisku w Poznaniu możliwe jest wykonanie testów dla pasażerów przylatujących do Polski spoza strefy Schengen. Testy zwalniają z kwarantanny po powrocie do Polski zza granicy!

Punkt rejestracji oraz poboru materiału biologicznego prowadzony przez Centrum Badań DNA z Poznania znajduje się przed wejściem do hali Przylotów. Pasażerowie zainteresowani wykonaniem testu proszeni są o kontakt w punkcie rejestracji przed odprawą paszportową realizowaną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W ofercie lotniska są następujące testy:

 • szybki test antygenowy (wynik do 25 minut) – 149 zł
 • szybki test RT-LAMP (wynik do 45 minut) – 219 zł

Wynik testów w dwóch wersjach językowych (polski, angielski). Wynik wysyłany jest na podany w punkcie rejestracji adres e-mail lub/i przekazywany w formie wydruku (na życzenie pasażera).


Poprzedni

50 KOMENTARZE

 1. Za „KWIT” inaczej : „ŚWISTEK” …… DWIEŚCIE ZŁ. Nowy rodzinka jakiegoś (koń pod brzuchem ma” ministerka pIsDERKA ma gotowy grosz , bo ……….. umie pisać !!!!!!!!! 200 PLN !!!!! Zgroza Kurva !!!!!!! Cytat : „Koszt badania na obecność koronawirusa będzie wynosił w zależności od tego, czy to będzie dzień powszedni czy weekend od 160 do 200 złotych. Za zaświadczenie o wyniku testu trzeba będzie zapłacić odpowiednio od 110 do 200 złotych” !!!!

 2. Do czego to doszło a później co jak nie jesteś zaszczepiony to nie polecisz??? Zniewolenie całkowite czlowieka. Ludzie na to pozwalacie szok.

 3. Czy na lotniska w Katowicach tez będzie można wykonać szybki test? Loty są o godzinie 7 więc nigdzie indziej nie ma możliwości zrobienia szybkiego testu 4h przed lotem

 4. InnoGene i RT LAMP, to jedyna szansa dla lotnisk. W Poznaniu już wiedzą, a reszta za chwile ustawi się w kolejce po te testy bo PCR + antygenowy to przecież porażka totalna. Kpina z ludzi którzy lecą.

 5. Nie mogę zrozumieć dlaczego testy w Polsce są takie drogie.Mieszkam w Grecji i Rapid test kosztuje 20euro a PCR 80euro w prywatnych laboratoriach

 6. Nie mogę zrozumieć ludzi chodzących w kagańcach ani wierzących w tą pseudopandemię. Wam już można wszystko wmówić i jeszcze się sami.ustawicie w kolejce po tę truciznę. Polecam kanał „Wrealu24” na Youtube. Może zrozumiecie co PIS z Wami zrobił…

  • Obojętnie jaki rząd by teraz rządził to byłoby tak samo nie rozumiesz że to są rozkazy kogoś wyżej kto stoi ponad rządami wszystkich krajów to się dzieje na całym świecie.

 7. Rozumiem ze z krakowa wykonuja tylko testy na lot do niderlandow? Do Danii już nie da rady? Czy to poprostu przykład a można wykonac bez wzgledu na kraj?

 8. Te testy to sciema,moja zona miala test na Stansted 1h przed odlotem,po pietnastu minutach otrzymala wynik z info ze test byl zrobiony poprzedniego dnia.

 9. Przestańcie latać jeżeli nie musicie i niech sobie te pseudotesty wsadzą w d…
  Fajnie że jeszcze są ludzie trzeźwo myślący i nie sobie da wmówić głupoty serwowane przez media.
  Ja mam to szczęście że od dawna pracuję zdalnie i jedyna niedogodność dla mnie to że nie jeżdżę na wakacje.
  Skoro hotelarze nie potrafią się zjednoczyć i zrobić z tym bezprawiem porządku, sami są sobie winni.

 10. A ja pamiętam że rząd aby zaimponować… wysłał specjalny samolot z darmowymi testami do Dover i przy pomocy polskich pracowników robił testy wszystkim kierowcom tir…aby ci mogli wyjechać z UK do Francji ..za samolot pracowników testy płaci… Polski podatnik…ja teraz mam zapłacić za test..za lot i jeszcze rozliczyć się z dochodów uzyskanych w UK.
  ..

 11. A czy po zakończonym urlopie w Hiszpani tez trzeba zrobić test? jeśli tak, to gdzie? na polskim lotnisku czy jeszcze w Hiszpanii przed odlotem?

 12. W Niemczech po przekroczeniu granicy zrobilem Test prywatnie za 16 euro. W tej samej miejscowości u drugiego lekarza szybki test kosztował 15 euro. W miejscowości zamiesZkania są za darmo. Nie wiem jak wygląda sytuacja na granicach.

 13. Takiego skur….ństwa jeszcze w naszej narodowej historii NIE BYŁO! TAKIEJ korupcji pod TAK marnym pretekstem aby ludzi, którzy i tak potracili zarobki przez tę całoroczną ściemę pod tytułem Covid, jeszcze OKRADAĆ tak haniebnie na lotniskach! Obyście Wy wszyscy, marni i drobni oszuści kiedyś nie powychodzili z więzień za to wszystko co Polakom zgotowaliście! I pamiętajcie o jednym: KARMA powraca do WSZYSTKICH a za to co robią rodzice – płacą ich dzieci…bujajcie się zatem, bando oszustów!

  • Tak. Od 1 marca także lotnisko Warszawa Modlin umożliwia szybkie testy na lotnisku. Specjalny Punkt Wymazowy COVID-19 Synevo jest zlokalizowany na Parkingu 1, przed wejściem do Terminalu. Będzie można w nim wykonać testy antygenowe oraz testy RT-PCR, w kierunku COVID-19. Punkt czynny jest w poniedziałki i piątki, od północy do godziny 5:00, przed odlotem do Eindhoven w Holandii. Punkt zlokalizowany będzie na Parkingu 1, przed wejściem do Terminala. Możliwe są tylko testy antygenowe.

 14. Dzień dobry. Czy są już testy dla przylatujących do Warszawy na Chopina? Jeżeli nie są, to czy i kiedy pojawi się taka możliwość.
  Dziękuję

 15. Dzień dobry. Kiedy pojawi się możliwość zrobienia testów dla przylatujących do Warszawy Chopina spoza zony Shengen, które będą robione przed przekroczeniem punktów Straży Granicznej?

 16. wszyscy zwariowali….dlaczego się na to zgadzacie. Testy nie pokazują niczego co mogłoby wskazywać na chorobę lub stopień zagrożenia. Wystarczyloby powiedzieć dość tego. Samy zgadzamy się na niewolę.

 17. blank czy po przylocie spoza zony Shegen,do warszawy chopina mozna wykonac testy przed przekroczeniem punktu strazy granicznej ? lub kiedy bedzie mozliwe zrobienie testu ?czy trzeba wczesniej sie naznaczac?EWA

  czy po przylocie spoza zony Shegen,do warszawy chopina mozna wykonac testy przed przekroczeniem punktu strazy granicznej ? lub kiedy bedzie mozliwe zrobienie testu ?czy trzeba wczesniej sie naznaczac?

 18. Witam. Wybieram sie w podroz z Holandii do Polski, a po paru dniach powrot. Czy jest mozliwe zrobienie testu na lotnisku w danym Panstwie?Na przyklad : po przylocie do Polski robie test. Czy tez warunkiem wejscia na poklad samolotu, jest posiadanie juz testu z negatywnym wynikiem?

 19. Jeśli wracam ze Szwecji do Polski samolotem, to muszę mieć test wykonany przed wejsciem na pokład? czy mogę go wykonać po wylądowaniu? (innymi słowy czy mnie wpuszczą na pokład samolotu powrotnego do PL bez testu)? Nigdzie nie mogę znaleźć info…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here