Szybkie testy na lotnisku. Wiemy, które lotniska go wykonują i ile to kosztuje

Wiele krajów wymaga jednego, a czasem nawet dwóch testów jeszcze zanim uda nam się wsiąść na pokład samolotu. W takich warunkach podróżowanie staje się trudne, ale nie jest niemożliwe. Sprawdziliśmy gdzie wykonasz szybkie testy na lotnisku zarówno przed odlotem (i po przylocie), jakie są procedury i ile to kosztuje.

Szybkie testy na lotnisku w Poznaniu

Testy dla odlatujących z Poznania

Poznańskie lotnisko zorganizowało dla odlatujących do Amsterdamu już w dniu 24 stycznia szybkie testy antygenowe i LAMP. Testy są na ten moment dla wszystkich podróżujących do Amsterdamu linią lotniczą KLM oraz dla wszystkich podróżujących do Londynu linią Wizz Air.

Punkt Rejestracji i wyników testów w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica, prowadzony przez Centrum Badań DNA z Poznania, czynny jest w godzinach zależnych od rozkładu lotów do miejsc docelowych, w których wymagane są testy na Covid-19. Otwarcie punktu na 4 godziny przed odlotem.

Punkt rejestracji pasażerskiej testów zlokalizowany jest w głównym wejściu do hali odlotów (naprzeciwko bramek pomiaru temperatury), a punkt pobrań jest zlokalizowany na zewnątrz budynku hali Odlotów od strony parkingu P1 Niebieski

Władze lotniska proszą podróżnych o wcześniejszy przyjazd na lotnisko by poddać się całej procedurze:

Pasażerów zapraszamy do punktu rejestracji najpóźniej na dwie godziny przed wylotem celem realizacji procedury badania. Zastrzegamy, iż w przypadku późniejszego stawienia się pasażerów w punkcie rejestracji może zaistnieć sytuacja braku dostatecznego czasu na realizację procedury.

Próbki pobiera i bada zespół medyczny z Centrum Badań DNA w Poznaniu, zgodnie z cennikiem:

 • test antygenowy wraz z wynikiem w języku angielskim – 149 zł.
 • test genetyczny metodą RT LAMP wraz z wynikiem w języku angielskim – 219 zł.

Testy dla przylatujących do Poznania zza granicy

Od 7 lutego 2021 roku na lotnisku w Poznaniu możliwe jest wykonanie testów dla pasażerów przylatujących do Polski spoza strefy Schengen. Testy zwalniają z kwarantanny po powrocie do Polski zza granicy!

Punkt rejestracji oraz poboru materiału biologicznego prowadzony przez Centrum Badań DNA z Poznania znajduje się przed wejściem do hali Przylotów. Pasażerowie zainteresowani wykonaniem testu proszeni są o kontakt w punkcie rejestracji przed odprawą paszportową realizowaną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W ofercie lotniska są następujące testy:

 • szybki test antygenowy (wynik do 25 minut) – 149 zł
 • szybki test RT-LAMP (wynik do 45 minut) – 219 zł

Wynik testów w dwóch wersjach językowych (polski, angielski). Wynik wysyłany jest na podany w punkcie rejestracji adres e-mail lub/i przekazywany w formie wydruku (na życzenie pasażera).

Szybkie testy na lotnisku we Wrocławiu

Testy dla odlatujących z Wrocławia

Na wrocławskim lotnisku testy antygenowe wykonywane są od niedzieli 24 stycznia. Podróżni lecący z Wrocławia, którzy są zainteresowani wykonaniem szybkiego testu na koronawirusa na lotnisku muszą zgłosić ten fakt obsłudze lotniska przy wejściu, w punkcie pomiaru temperatury.

Wykonanie szybkiego testu antygenowego kosztuje 150 zł, a w cenie jest także tłumaczenie jego wyników na język angielski. Testy wykonuje instytut badawczy Łukasiewicz – PORT.

Na lotnisku funkcjonuje także punkt testów PCR, który znajduje się na parkingu B. Koszt wykonania testu wynosi 435 zł, a jego wyniki są wydawane do 48 godzin.

Testy dla przylatujących do Wrocławia zza granicy

We Wrocławiu można zrobić też test antygenowy po przylocie spoza strefy Schengen od 30 stycznia. Każdy pasażer przylatujący rejsem bezpośrednim spoza strefy Schengen musi wykonać szybki test antygenowy na obecność koronawirusa. Warto pamiętać, że negatywny wynik testu zwalnia z obowiązku 10-dniowej kwarantanny.

Cena testu to 200 zł. Zaświadczenie wydawane jest w formie papierowej lub elektronicznej.

Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami wyniki tych testów są akceptowane przez odpowiednie służby ponieważ wykonywane są przed przekroczeniem granicy kraju. Punkt diagnostyczny jest dostępny przy każdym lądowaniu samolotu (również w nocy) spoza strefy Schengen.

Straż Graniczna akceptuje zaświadczenia w wersji papierowej i elektronicznej. W przypadku pozytywnego wyniku testu, pasażer musi poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Szybkie testy na lotnisku w Gdańsku

Testy dla odlatujących z Gdańska

Od poniedziałku 25 stycznia testy antygenowe można wykonać również na lotnisku w Gdańsku. Władze portu lotniczego nawiązały współpracę z laboratorium firmy HMS-Assistance. Na lotnisku można wykonać szybkie testy wymagane podczas podróży do Holandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Danii.

Wymazy są pobierane i wydawane wyniki w ambulatorium, które mieści się w terminalu pasażerskim T2, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1. Pasażerowie powinni otrzymać wyniki testów już po 10 minutach od ich wykonania.

Pacjenci stawiający się na badanie powinni być przygotowani do testu, 2 godziny przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia, a bezpośrednio przed wymazem nie należy myć zębów ani wydmuchiwać nosa.

Godziny otwarcia punktu pobrań dostosowane są do odlotów. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja, tylko system kolejkowy.

Koszt badania na obecność koronawirusa wraz z wynikiem w języku angielskim to: 160 złotych od poniedziałku do piątku, 200 złotych w soboty i niedziele. Preferowana forma płatności kartą

Szybkie testy na lotnisku w Krakowie

Testy dla odlatujących z Krakowa

Od 26 stycznia także na lotnisku w Krakowie umożliwia wykonanie szybkiego testu antygenowego. Są to testy komercyjne. Według informacji udostępnionych przez lotnisko, test można wykonać od 4 godzin do 40 minut przed planowanym odlotem rejsów do Królestwa Niderlandów: KLM do Amsterdamu i Ryanair do Eindhoven. Planowany czas oczekiwania na wyniki testu to 20 minut.

Punkt wymazowy zlokalizowany jest bezpośrednio przed głównym wejściem do terminalu pasażerskiego (pod kładką łączącą terminal z parkingiem i stacją kolejową). Badanie jest oferowane przez Centrum Medyczne iMed24. Koszt wymazu wraz z zaświadczeniem to 200 zł. Zaświadczenie potwierdzające uzyskany wynik testu wydawane jest zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Szybkie testy na lotnisku w Katowicach

Testy dla odlatujących z Katowic

Od 27 stycznia także na lotnisku w Katowicach udostępniono możliwość wykonania szybkich komercyjnych testów antygenowych na COVID-19. Test można wykonać od 4 godzin do 60 minut przed rejsem do Królestwa Niderlandów (chodzi o lot Wizz AIr do Eindhoven).

Punkt poboru wymazów znajduje się w kontenerze przed terminalem pasażerskim A. Informacje dotyczące testów antygenowych można uzyskać w punkcie pomiaru temperatury oraz w punkcie informacji lotniskowej.

Badanie będzie wykonywane przez laboratorium Medyczne Lab-Med (www.lab-med.pl). Koszt badania wraz z zaświadczeniem w języku polskim lub angielskim to 120 zł. Wyniki testu są przekazywane drogą elektroniczną w ciągu 40 minut od pobrania wymazu.

Testy dla przylatujących do Katowic zza granicy

Lotnisko w Katowicach zdecydowało się uruchomić punkt testowy, który będzie zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa.

Według informacji przekazanych przez lotnisko, badania są realizowane przez Laboratorium Medyczne Lab-Med, które wykorzystuje certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbot. Koszt testu po przylocie to 180 zł (preferowana jest płatność kartą). W tej kwocie pasażer otrzyma zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, które potwierdza uzyskany wynik testu i przekazywane jest w formie wydruku lub drogą elektroniczną do 20 minut od pobrania materiału.

Szybkie testy na lotnisku w Warszawie

Testy dla odlatujących z Warszawy

Od 28 stycznia także podróżni wylatujący z lotniska Warszawa Chopin mogą wykonać szybki test antygenowy w kierunku COVID-19, testy RT-PCR, zaś od 23 lutego dostępne są też testy PCR w trybie CITO.

Mobilny Punkt Pobrań (MOP) został zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Znajduje się on w hotelu hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, ten zaś znajduje się bezpośrednio przed budynkiem Terminalu Lotniska Chopina (strefa odlotów). Punkt jest już otwarty 24 godziny na dobę. Wejście do MOP znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do hotelu, na wprost Terminala A Lotniska Chopina.

Dzięki nowej maszynie można otrzymać wynik testu PCR w trybie CITO w maksymalnie 30 min. W przypadku testu RT-PCR należy zgłosić się do Punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.

Koszt wykonania testu antygenowego wraz z zaświadczeniem w języku angielskim to 200 zł, koszt testu RT-PCR to 520 zł, zaś szybkiego testu PCR CITO to 620 zł.

Szybkie testy na lotnisku Warszawa Modlin

Testy przed odlotem z Modlina

Od 1 marca także lotnisko Warszawa Modlin umożliwia szybkie testy na lotnisku. Specjalny Punkt Wymazowy COVID-19 Synevo jest zlokalizowany na Parkingu 1, przed wejściem do Terminalu. Będzie można w nim wykonać testy antygenowe oraz testy RT-PCR, w kierunku COVID-19. Punkt czynny jest w poniedziałki i piątki, od północy do godziny 5:00, przed odlotem do Eindhoven w Holandii. Punkt zlokalizowany będzie na Parkingu 1, przed wejściem do Terminala.

Wyniki testu antygenowego będą wydawane na miejscu maksymalnie w ciągu 1h od momentu pobrania – w języku polskim i angielskim, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Opłaty za wykonanie testu to odpowiednio 180 zł za test antygenowy i 450 zł za test RT-PCR.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

50 KOMENTARZE

 1. Za „KWIT” inaczej : „ŚWISTEK” …… DWIEŚCIE ZŁ. Nowy rodzinka jakiegoś (koń pod brzuchem ma” ministerka pIsDERKA ma gotowy grosz , bo ……….. umie pisać !!!!!!!!! 200 PLN !!!!! Zgroza Kurva !!!!!!! Cytat : „Koszt badania na obecność koronawirusa będzie wynosił w zależności od tego, czy to będzie dzień powszedni czy weekend od 160 do 200 złotych. Za zaświadczenie o wyniku testu trzeba będzie zapłacić odpowiednio od 110 do 200 złotych” !!!!

 2. Do czego to doszło a później co jak nie jesteś zaszczepiony to nie polecisz??? Zniewolenie całkowite czlowieka. Ludzie na to pozwalacie szok.

 3. Czy na lotniska w Katowicach tez będzie można wykonać szybki test? Loty są o godzinie 7 więc nigdzie indziej nie ma możliwości zrobienia szybkiego testu 4h przed lotem

 4. InnoGene i RT LAMP, to jedyna szansa dla lotnisk. W Poznaniu już wiedzą, a reszta za chwile ustawi się w kolejce po te testy bo PCR + antygenowy to przecież porażka totalna. Kpina z ludzi którzy lecą.

 5. Nie mogę zrozumieć dlaczego testy w Polsce są takie drogie.Mieszkam w Grecji i Rapid test kosztuje 20euro a PCR 80euro w prywatnych laboratoriach

 6. Nie mogę zrozumieć ludzi chodzących w kagańcach ani wierzących w tą pseudopandemię. Wam już można wszystko wmówić i jeszcze się sami.ustawicie w kolejce po tę truciznę. Polecam kanał „Wrealu24” na Youtube. Może zrozumiecie co PIS z Wami zrobił…

  • Obojętnie jaki rząd by teraz rządził to byłoby tak samo nie rozumiesz że to są rozkazy kogoś wyżej kto stoi ponad rządami wszystkich krajów to się dzieje na całym świecie.

 7. Rozumiem ze z krakowa wykonuja tylko testy na lot do niderlandow? Do Danii już nie da rady? Czy to poprostu przykład a można wykonac bez wzgledu na kraj?

 8. Te testy to sciema,moja zona miala test na Stansted 1h przed odlotem,po pietnastu minutach otrzymala wynik z info ze test byl zrobiony poprzedniego dnia.

 9. Przestańcie latać jeżeli nie musicie i niech sobie te pseudotesty wsadzą w d…
  Fajnie że jeszcze są ludzie trzeźwo myślący i nie sobie da wmówić głupoty serwowane przez media.
  Ja mam to szczęście że od dawna pracuję zdalnie i jedyna niedogodność dla mnie to że nie jeżdżę na wakacje.
  Skoro hotelarze nie potrafią się zjednoczyć i zrobić z tym bezprawiem porządku, sami są sobie winni.

 10. A ja pamiętam że rząd aby zaimponować… wysłał specjalny samolot z darmowymi testami do Dover i przy pomocy polskich pracowników robił testy wszystkim kierowcom tir…aby ci mogli wyjechać z UK do Francji ..za samolot pracowników testy płaci… Polski podatnik…ja teraz mam zapłacić za test..za lot i jeszcze rozliczyć się z dochodów uzyskanych w UK.
  ..

 11. A czy po zakończonym urlopie w Hiszpani tez trzeba zrobić test? jeśli tak, to gdzie? na polskim lotnisku czy jeszcze w Hiszpanii przed odlotem?

 12. W Niemczech po przekroczeniu granicy zrobilem Test prywatnie za 16 euro. W tej samej miejscowości u drugiego lekarza szybki test kosztował 15 euro. W miejscowości zamiesZkania są za darmo. Nie wiem jak wygląda sytuacja na granicach.

 13. Takiego skur….ństwa jeszcze w naszej narodowej historii NIE BYŁO! TAKIEJ korupcji pod TAK marnym pretekstem aby ludzi, którzy i tak potracili zarobki przez tę całoroczną ściemę pod tytułem Covid, jeszcze OKRADAĆ tak haniebnie na lotniskach! Obyście Wy wszyscy, marni i drobni oszuści kiedyś nie powychodzili z więzień za to wszystko co Polakom zgotowaliście! I pamiętajcie o jednym: KARMA powraca do WSZYSTKICH a za to co robią rodzice – płacą ich dzieci…bujajcie się zatem, bando oszustów!

  • Tak. Od 1 marca także lotnisko Warszawa Modlin umożliwia szybkie testy na lotnisku. Specjalny Punkt Wymazowy COVID-19 Synevo jest zlokalizowany na Parkingu 1, przed wejściem do Terminalu. Będzie można w nim wykonać testy antygenowe oraz testy RT-PCR, w kierunku COVID-19. Punkt czynny jest w poniedziałki i piątki, od północy do godziny 5:00, przed odlotem do Eindhoven w Holandii. Punkt zlokalizowany będzie na Parkingu 1, przed wejściem do Terminala. Możliwe są tylko testy antygenowe.

 14. Dzień dobry. Czy są już testy dla przylatujących do Warszawy na Chopina? Jeżeli nie są, to czy i kiedy pojawi się taka możliwość.
  Dziękuję

 15. Dzień dobry. Kiedy pojawi się możliwość zrobienia testów dla przylatujących do Warszawy Chopina spoza zony Shengen, które będą robione przed przekroczeniem punktów Straży Granicznej?

 16. wszyscy zwariowali….dlaczego się na to zgadzacie. Testy nie pokazują niczego co mogłoby wskazywać na chorobę lub stopień zagrożenia. Wystarczyloby powiedzieć dość tego. Samy zgadzamy się na niewolę.

 17. czy po przylocie spoza zony Shegen,do warszawy chopina mozna wykonac testy przed przekroczeniem punktu strazy granicznej ? lub kiedy bedzie mozliwe zrobienie testu ?czy trzeba wczesniej sie naznaczac?EWA

  czy po przylocie spoza zony Shegen,do warszawy chopina mozna wykonac testy przed przekroczeniem punktu strazy granicznej ? lub kiedy bedzie mozliwe zrobienie testu ?czy trzeba wczesniej sie naznaczac?

 18. Witam. Wybieram sie w podroz z Holandii do Polski, a po paru dniach powrot. Czy jest mozliwe zrobienie testu na lotnisku w danym Panstwie?Na przyklad : po przylocie do Polski robie test. Czy tez warunkiem wejscia na poklad samolotu, jest posiadanie juz testu z negatywnym wynikiem?

  • Nie ma takiej potrzeby. Na lotach krajowych nie są wymagane zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na Covid.

 19. Jeśli wracam ze Szwecji do Polski samolotem, to muszę mieć test wykonany przed wejsciem na pokład? czy mogę go wykonać po wylądowaniu? (innymi słowy czy mnie wpuszczą na pokład samolotu powrotnego do PL bez testu)? Nigdzie nie mogę znaleźć info…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,792ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze