To nie spodoba się podróżnym! Te dwa kraje nieoczekiwanie wprowadzają dodatkowe restrykcje dla Polaków

Dotychczas na liście krajów do których można było wjechać bez kwarantanny czy testu było tylko kilka krajów. Niestety w marcu ta lista jeszcze się zmniejszy…

Już od 10 marca Czarnogóra, która podchodziła bardzo liberalnie do podróżujących zza granicy wprowadza obowiązek przestawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19. Akceptowane są testy wykonane maksymalnie 48 godzin przez przyjazdem. Mogą to być testy PCR, ale też tańsze antygenowe. Wynik testu musi być w języku angielskim lub serbskim.

Z okazania testu zwolnione są osoby które przyjęły już dwie dawki szczepionki oraz ozdrowieńcy. Ograniczenia nie dotyczą także osób, które podróż rozpoczęły z terytorium Serbii, BiH, Kosowa lub Albanii.


Kolejny cios dla podróżujących, to decyzja Szwajcarii o wpisaniu Polski na szwajcarską listę państw i regionów wysokiego ryzyka. Zmiany zostaną wprowadzone od 22 marca. Co to oznacza? Wszyscy przyjeżdżający z Polski będą zobowiązane:

Niestety przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciw COVID-19 nie zwalnia z żadnego z wymienionych powyżej obowiązków, zatem również osoby zaszczepione podlegają m.in. kwarantannie.

Już teraz wszyscy podróżujący do Szwajcarii samolotem muszą przed wejściem na pokład przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin.

Jak informuje MSZ:

Wejście na pokład samolotu lecącego do Szwajcarii jest również dopuszczalne po okazaniu negatywnego testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin przed wylotem, jednak w takiej sytuacji liczyć się należy z możliwością skierowania po przylocie do Szwajcarii na badanie testem PCR w przypadku poddania danego pasażera przeprowadzanej wyrywkowo kontroli wyników testów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here