Perły branży turystycznej Tripadvisor 2021 Travellers’ Choice zostały wybrane w różnych kategoriach. Również kierunków na topie, czyli takich, które nawet podczas tak burzliwego roku rosły w siłę, zyskiwały na popularności, zbierały pozytywne recenzje i podsycały żądzę wędrówki wśród podróżników, którzy chcieli tam wrócić. Oto 10 najlepszych z najlepszych, zdaniem ankietowanych, kierunków na topie w 2021 roku! Może dopiszecie coś do swojej listy?

Poprzedni

10. Gwadelupa

Karaibski archipelag wysp – Gwadelupa to jedno z francuskich departamentów. Gwadelupa zaliczana jest do Małych Antyli i obejmuje kilka większych i kilkadziesiąt mniejszych wysp. W skład jej terytorium wchodzą:

  • Gwadelupa – częsci Grande-Terre i Basse-Terre
  • Marie-Galante
  • La Désirade
  • Les Saintes

Wyspa jest podzielona na pół. Prawa jej strona jest bardziej turystyczna. Tutaj są plaże z lazurowymi wodami i białym piaskiem, gdzie można schować się w cieniu palm kokosowych. Tutaj są również turystyczne miasteczka. Lewa strona z kolei jest dużo bardziej dzika. Można tu znaleźć aktywny wulkan, strome drogi, plantacje bananów, park narodowy, dżunglę, plaże z czarnym i pomarańczowym piaskiem, wielkie fale i wodospady i bajeczną przyrodę.


blank
Fot. Cedric Frixon, Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here