Szok! Turystyka szczepionkowa! Dokąd lata się za ukłuciem i ile to kosztuje?

Wraz ze zmieniającym się światem rodzą się nowe trendy w podróżach. Pisaliśmy już na początku pandemii Turystyka koronawirusowa – nie ma ludzi i zabytki tylko dla ciebie. Odważyłbyś się tam lecieć? Teraz narodziła się nowa moda. Turystyka szczepionkowa. Ci turyści,którzy mogą sobie na to pozwolić wydają czasem fortunę, aby lecieć do Rosji, USA, Serbii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich i ukłuć się przeciwko koronawirusowi. Biura podróży już podłapały trend i korzystają podbijając ceny ofert.

Jak informuje podróże.gazeta.pl, ogólnoświatowe media piszą o szczepionkach dla bogaczy. Milionerzy wydają fortunę na pakiety: wakacje plus szczepionka. Jak to wygląda? Na przykład możesz lecieć do Dubaju prywatnym odrzutowcem, gdzie otrzymasz pierwszą dawkę, następnie odpoczniesz w jeden z prywatnych willi z basenami, żeby otrzymać kolejną dawkę. Coraz więcej krajów dostrzega popularność tej oferty.

3V, czyli visit, vaccinate, vacation (przyjedź, zaszczep się i spędź tu wakacje) ogłosiły też Malediwy.


Pierwsze podróże ze szczepieniem z cenie zaczęły się już w grudniu 2020 roku. Do Londynu lub Nowego Jorku wyjazd organizowało indyjskie biuro podróży za 1777 dolarów (ok. 7100 zł) na osobę. Podróżni najpierw przebywali w izolacji, tak długo jak to było konieczne, a następnie odwiedzali ośrodek zdrowia, w którym byli szczepieni preparatem Pfizer BioNTech. Koszt szczepionki był uwzględniony w cenie.

Przed świętami Bożego Narodzenia Ron DeSantis, gubernator Florydy ogłosił, że każdy, kto ukończył 65 lat, może się zaszczepić na Florydzie. To spowodowało, że następnego dnia na lotnisko w Miami przylecieli Kanadyjczycy, Brazylijczycy, Argentyńczycy i Wenezuelczycy. Ostatecznie gubernator zmienił zasady wydając dyrektywę, że trzeba mieć stały adres zamieszkania w tym stanie.

Z kolei początkiem roku,kiedy program szczepień dopiero się rozkręcał Roy Gal, właściciel biura Memories Forever Travel Group, organizował luksusowe wyjazdy do Izraela dla 30- i 40-latków. Obywatele Izraela, mieszkający w Ameryce, mogli polecieć do swojego rodzinnego kraju i tam się zaszczepić. Ile to kosztowało? 850 dolarów za bilety w obie strony (ok. 3200 zł), ok. 2 tys. dolarów miesięcznie (ok. 7600 zł) za wynajem domu (w Izraelu musieli spędzić ok. 2 miesiące biorąc pod uwagę kwarantannę i czekanie na drugą dawkę). Koszt całej wycieczki wzrastał nawet do 5 tys 800 dolarów (ok. 22 tys. zł!!!).

Jak relacjonował Roy Gal, w Izraelu personel medyczny wychodził z ośrodka i krzyczał: Szczepionki! Jeśli są chętni, to zapraszamy. Po prostu się wchodziło i korzystało.

1 KOMENTARZ

  1. „Kosztowało to fortunę: 850 dolarów za bilety w obie strony (ok. 3200 zł)” koniec cytatu.
    Za „LOT do domu”, takie coś było w ub. roku, zapłaciłem ponad 2800 zł w jedną stronę, z CPT do WAW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here