Rząd pomoże też obcokrajowcom. Czy również tym, którzy utknęli w Polsce?

Akcja #LotDoDomu działa pełną parą. Choć spotkała się też z dużą falą krytyki, to już 30 tyś. naszych rodaków zadeklarowało chęć powrotu do kraju dzięki operacji PLL LOT i polskiego rządu. Wiele osób jednak pytało w międzyczasie o możliwości i pomoc, jakie mogą otrzymać obcokrajowcy znajdujący się w naszym kraju, a chcący powrócić do swoich domów. Na ostatniej konferencji w Kancelarii Premiera poruszono podobne tematy.

Pomoc dla obcokrajowców

Premier mówił o problemach naszych sąsiadów. Rząd jest gotowy do przewiezienia obywateli Litwy czy Ukrainy. Politycy podkreślają, że cały czas współpracują z władzami innych krajów.

Premier Morawiecki zaznaczył również, że Polska ma kontakt z państwami, których obywatele chcą przejechać na zasadzie korytarza sanitarnego przez nasz kraj i będzie im to umożliwione.

Z kolei minister Jacek Czaputowicz tłumaczył, że placówki dyplomatyczne pracują w trybie nadzwyczajnym. Ambasadorzy przysyłają codzienne raporty. Polska stała się modelem dla wielu państw. A rząd cieszy się, że możemy być wzorem dbania o obywateli.

A co z osobami, które utknęły w naszym kraju? Pozostaje pytanie czy też mogą liczyć na pomoc rządu. Pisaliśmy np. o 28-latku ze Szwecji, który nie może wydostać się z lotniska w Warszawie.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

1 KOMENTARZ

  1. Tak wszystkim pomagają, a gdzie są teraz jak na granicy ludzie stoją od 30 godzin z dziećmi bez jedzenia picia z kończącym się paliwem. Dobrze, że w chociaż czerwony krzyż przyszedł z pomocą z jedzeniem i wodą, bo chyba by tam po kolei padali:(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też