Polskie lotniska wprowadzają nowe zasady, które mają obowiązywać w terminalach. Sprawdź czego się wystrzegać

Polskie lotniska zamieściły na swoich stronach nowe wytyczne dla pasażerów, a raczej dla osób, które nie podróżują z danych portów, ale przybywają do nich jako osoby towarzyszące w celu pożegnania się z pasażerem.

Ograniczenie przebywania w terminalu

Do tej pory na lotniskach podjęte były zaostrzone procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Dziś niektóre z portów wprowadziły nowe komunikaty.

Port Lotniczy Bydgoszcz

Z dniem 13.03.2020r. Port Lotniczy Bydgoszcz wprowadza nadzwyczajne środki ostrożności:

  • Pomiar temperatury wszystkich osób wchodzących na teren lotniska.
  • Pomiar temperatury wszystkich pasażerów przylatujących, zgodnie z decyzją nr 1/2020/COR Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
  • Osoby z podwyższoną temperaturą lub objawami choroby będą kierowane do dodatkowej kontroli, zgodnie z decyzjami Inspektora Sanitarnego.
  • W przypadku braku wyraźnej potrzeby, zalecamy ograniczenie przebywania osób postronnych w terminalu.

Port Lotniczy Katowice Airport

Na stronie katowickiego lotniska czytamy:

W związku z działaniami, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo i komfort pasażerów, prosimy osoby odprowadzające i witające o ograniczenie przebywania w terminalach pasażerskich KTW lub o całkowite zaniechanie tej czynności.

Kraków Airport

Podobna sytuacja dotyczy Krakowa. Tutejsze lotnisko również mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 jak i w trosce o bezpieczeństwo i komfort pasażerów wprowadza ograniczenia w dostępie do terminalu pasażerskiego. Lepiej nie przybywać na lotnisko jeśli to nie jest konieczne.

Władze lotnisk zwracają się z prośbą o śledzenie na bieżąco informacji na ich stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Port Lotniczy Łódź

  • Na teren terminala mogą wejść tylko pasażerowie z biletem lotniczym. Osoby odprowadzające, a także oczekujące na przylatujących pasażerów, nie będą wpuszczane do środka.
  • Pasażerowie przylatujący do Łodzi będą musieli wypełnić Karty Lokalizacji Pasażera. Karty przekażemy do Sanepidu, który, w razie potrzeby, będzie kontaktował się z podróżnym pytając o samopoczucie.
  • Wszyscy pasażerowie przylatujący do Łodzi będą mieć mierzoną temperaturę. Pomiar będzie dokonywany jeszcze na pokładzie samolotu. Jeśli wśród pasażerów będzie osoba z temperaturą powyżej 38 st. C i objawami mogącymi wskazywać na zakażenie koronawirusem, zaprosimy ją do namiotu obok terminala i tam będzie oczekiwać na służby medyczne.
  • Przypominamy, że w miejscach gromadzenia się podróżnych ustawiliśmy stelaże z płynami do dezynfekcji rąk. Podajniki preparatu uruchamiają się automatycznie. Nie trzeba ich naciskać dłonią, ani łokciem. Wystarczy podstawić rękę i poczekać sekundę. Prosimy korzystać.
  • W działaniach profilaktycznych na terenie lotniska pomagają nam od dziś: Państwowa Straż Pożarna i Wojsko Obrony Terytorialnej.

Lotniska we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie, Zielonej Górze, Lublinie, Szczecinie, Rzeszowie i Warszawie – zarówno Lotnisko Chopina jak i port lotniczy Modlin nie wprowadziły jeszcze takich ograniczeń, ale sytuacja jest jak widać bardzo dynamicznie. Sprawdzaj koniecznie aktualne komunikaty.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też