Podatek dla turystów w raju? Przygotuj się na taki na Bali

Władze najbardziej obleganych zakątków świata próbują ratować naturalne środowisko. Napływ turystów w tym nie pomaga, ale może pomogą dodatkowe podatki. I tak też będzie na Bali. Władze chcą wprowadzić nowy podatek dla turystów. Ma to być krok w kierunku ochrony środowiska i lokalnej kultury.

Podatki dla turystów

Nowy podatek dla turystów na Bali dotyczyć będzie wyłącznie obcokrajowców. Władze wyspy uznały, że Indonezyjczycy przyjeżdżają na wyspę przede wszystkim, by odwiedzić rodzinę czy też w poszukiwaniu pracy. Natomiast zza granicy przyjeżdżają turyści w celach wypoczynkowych. Szacuje się, że będzie to ogromne wsparcie dla istniejącego budżetu, biorąc pod uwagę, że na Bali w ubiegłym roku przyjechało blisko 6 mln zagranicznych turystów.

Urzędnicy opracowali już projekt przepisów w tej sprawie. Propozycja to podatek w wysokości 10 dolarów, czyli około 40 złotych za wjazd i pobyt na wyspie. Dochody z niego zostaną przeznaczone na finansowanie programów ochrony środowiska i kultury balijskiej.

Jednocześnie władze Bali stawiają na świadomą turystykę i wierzą, że podatek nie zniechęci turystów do odwiedzenia wyspy. Jeszcze nie wiadomo od kiedy miałyby obowiązywać zmiany jak również w jaki sposób podatek będzie pobierany. Opłata albo będzie doliczana do biletu lotniczego, albo uiszczana w specjalnych punktach na lotnisku.

Odpady to największy problem

Odpady z tworzyw sztucznych to największy problem Bali. Jeśli już tam byłeś to niestety wiesz jak zanieczyszczona jest ta piękna wyspa, czyli przede wszystkim plaże i wody. Tamtejsza agencja środowiska szacuje, że wyspa produkuje 3800 ton odpadów dziennie, a tylko 60 procent trafia na kontrolowane wysypiska. Obecnie lokalne władze zakazały używania między innymi jednorazowych toreb na zakupy, czy słomek.

Przeczytaj też:

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też