Na Sardynii powstaje nowa wioska! Sprawdź dla kogo będzie to wstęp do raju?

Na Sardynii powstaje pierwsza miejscowość, gdzie z powodzeniem odpocznie starsza młodzież. Fluminimaggiore – to właśnie tu mają znaleźć szczęście osoby powyżej 65 roku życia.

Wioska dla seniorów

Powstaje tu sporych rozmiarów osiedle z całodobową opieką medyczną i personelem, którego zadaniem będzie troska o dobre samopoczucie mieszkańców. Projekt nosi nazwę Szczęśliwej Wioski, jak donosi TVN24Bis. Dwie pieczenie przy jednym ogniu? Trochę tak, bo ta ciekawa oferta dla seniorów z całej Europy ma być jednocześnie sposobem na walkę z wyludnianiem miejscowości (3tys. mieszkańców).

Piękne widoki

Otoczone przez lasy i piękne widoki oraz zabytki archeologiczne Fluminimaggiore, położone jest 7 km od morza. Atrakcji dla seniorów nie zabraknie. Kino, wycieczki do winnic, grzybobranie to tylko niektóre z nich.

Kryzys jaki dopadł miejscowość spowodowany jest zamknięciem tamtejszych kopalń węgla. W krótkim czasie opuściło ją czterystu mieszkańców w poszukiwaniu pracy. Pozostało kilkaset porzuconych domów. Również tych o historycznej wartości.

Marco Corrias, burmistrz cytowany przez dziennik La Stampa powiedział:

Tu we Fluminimaggiore myślimy o ofercie: dom pod klucz. Ci, którzy tu przybędą, znajdą oprócz łagodnego klimatu prestiżowe rezydencje, spółdzielnie gotowe świadczyć niezliczone usługi, transport dostosowany do indywidualnych potrzeb, najwyższej jakości lokalne jedzenie i możliwość pobytu na bardzo długich wakacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here