Podatek od wyjazdu z kraju? Taki wprowadziła właśnie Japonia

Japonia wprowadziła podatek od wyjazdu z kraju. Obowiązuje on turystów od 7 stycznia. Jego wysokość to 1000 jenów czyli około 34 zł. Nowy projekt ma sfinansować promocję kraju wśród zagranicznych podróżnych.

34 zł za wyjazd z Japonii

Teraz musisz wiedzieć, że kiedy będziesz chciał opuścić Kraj Kwitnącej Wiśni do Twojego biletu automatycznie zostanie wliczony podatek. Opłata nie obejmuje:

  • osób objętych dyplomatycznym immunitetem
  • członków oficjalnych delegacji
  • dzieci do drugiego roku życia
  • osób, które w Japonii przebywają jedynie przejazdem i opuszczają ją w ciągu maksymalnie 24 godzin od przybycia
  • osób, które będą musiały wyjechać z Kraju Kwitnącej Wiśni z powodu złej pogody lub innych nieprzewidzianych okoliczności

Szacuje się, że przychody z podatku przyniosą około pół miliarda dolarów rocznie! Ta kwota zostanie zainwestowana przede wszystkim w rozbudowę infrastruktury turystycznej przed letnimi igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się w Tokio w 2020 roku. Wpływy z nowego podatku mają też pomóc w przyciągnięciu turystów z Europy. Jak informuje bankier.pl, japońskie władze planują przeznaczyć część kwoty także na wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych na lotniskach i w portach morskich (większa liczba bramek rozpoznających twarze).

W ostatnim czasie Japonia odnotowała wzrost liczby turystów. W 2018 r. Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło ponad 30 mln osób. Przewiduje się, że w 2020 r. będzie ich 40 mln.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here