335 m nad ziemią, setne piętro i widok wart zawału. Odważyłbyś się tam wejść?

Dzisiaj otwarto najwyższą platformę widokową na zachodniej półkuli! The Edge, czyli krawędź znajduje się 335 m nad ziemią, na setnym piętrze wieżowca w Nowym Jorku. Panorama, jaka się stamtąd rozpościera jest oszałamiająca. Ale to nie jest widok dla osób z agorafobią lub akrofobią.

Ci odważni, którzy zdecydują się wejść na taras, mogą liczyć na niezapomniany widok. Z jednego miejsca będą mogli zobaczyć Statuę Wolności, Central Park, Manhattan, Empire State Building i wszystko, z czego słynie Nowy Jork. Według zapewnień inwestora przy dobrej pogodzie widoczne będą obiekty oddalone o 100 km!

Nowy Jork u twoich stóp

Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić to niezwykłe miejsce, zdecydowano o użyciu szklanych paneli na podłodze. Zatem stojąc na Krawędzi będzie można mieć Nowy Jork u swoich stóp. Dosłownie.

Fot. Hudson Yards, New York

Niesamowity taras ma 24 m długości. Bezpośrednio z niego można wejść do znajdującej się piętro wyżej restauracji i sali bankietowej. Zatem jeśli ktoś poczuje nagłą chęć znalezienia się w zamkniętych czterech ścianach, może skorzystać z okazji. Albo zorganizować huczną imprezę, o ile będzie go stać na wynajęcie tych pomieszczeń. A ceny przyprawiają o nie mniejszy zawrót głowy niż stanie na krawędzi tarasu widokowego.

Choć Nowy Jork słynie z niezwykłych miejsc widokowych, to nowootwarte The Edge mocno się wyróżnia w tym zestawieniu. Nie dość, że jest najwyższe, to jeszcze znajduje się w jednym z budynków luksusowego kompleksu Hudson Yards, tuż nad rzeką Hudson. Atrakcja nie jest darmowa, za wjazd na The Edge trzeba zapłacić 36 dolarów (ok. 137 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here