Pełen monitoring! Drony mierzą temperaturę przechodniom i pilnują przestrzegania obostrzeń

Mierzą temperaturę przechodniów nawet z wysokości 20 m. Policja w malezyjskim stanie Terengganu używa wypożyczonych od prywatnej firmy dronów do monitorowania mieszkańców.

Rohaimi Md Isa, komendant stanowej policji tłumaczy:

Jeśli dron wykryje kogoś z wysoką temperaturą, np. 37,5 stopnia Celsjusza, wyemituje czerwone światło, a nasz personel uda się na miejsce, by zidentyfikować zdradzającą symptomy osobę.

Drony są rozwiązaniem dla lepszej kontroli. Mimo 157 zespołów policyjnych, funkcjonariusze nie są w stanie sprawdzać wszystkich miejsc publicznych. Ale czy taka kontrola jest naprawdę konieczna?


Policja nie ujawniła liczby urządzeń. Poinformowała jednak, że będą też wykorzystywane do kontroli przestrzegania obowiązujących ograniczeń w podróżach. Takie zastosowanie drony miały już w Chinach. Były stosowane m.in. do rozpylania płynu odkażającego i przypominania obywatelom o obowiązujących regulacjach epidemicznych.

1 czerwca Malezja po raz trzeci od początku ogłoszenia stanu pandemii wprowadziła niemal całkowitą blokadę życia gospodarczego i społecznego. Lockdown ma potrwać do 14 czerwca.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here