Obowiązkowe testy przed przylotem do Portugalii zostaną na dłużej

Kto liczył na szybkie zniesienie obostrzeń, musi niestety jeszcze poczekać. Rząd Portugalii zdecydował, że obowiązkowe testy przed przylotem do kraju zostaną utrzymane do 9 lutego.

Portugalia ogłosiła dziś przedłużenie okresu trwania stanu klęski żywiołowej. Wszystkie obostrzenia przeciwepidemiczne z nim związane także zostają w mocy. Pośród nich jest też obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na Covid-19 przed lotem do Portugalii kontynentalnej. Testy będą wymagane co najmniej do 9 lutego.

Premier Antonio Costa tłumaczył, że jest to konieczny wymóg w walce z pandemią, która przybiera na sile w Portugalii. Niestety jak pisaliśmy wcześniej, obowiązek ten dotyczy także zaszczepionych: Tam szczepienie już nie wystarczy. Pierwszy kraj w Europie wprowadza ponownie obowiązkowe testy na Covid-19

Według rządu Portugalii od dwóch dni w kraju utrzymuje się dobowy wskaźnik infekcji powyżej 39 tys. przypadków, co jest najwyższym poziomem od początku pandemii.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze