Tanie loty do Porto to jeden z lepszych pomysłów na przedłużony weekend lub chociażby na zrobienie sobie prezentu z okazji Dnia Dziecka. Jakakolwiek wymówka, by polecieć do tego pięknego miasta jest wystarczająca. Przed Tobą 10 powodów, dla których koniecznie musisz wybrać się do Porto – co warto zobaczyć, robić i jak najlepiej spędzić czas w tym mieście.

Do Porto polecisz bezpośrednio z kilku polskich miast:

  • z Warszawy (Modlin – Ryanair, Lotnisko Chopina – Wizz Air),
  • z Krakowa (Ryanair),

Poleć do Porto

1Dzielnica portowa, Cais da Ribeira

wybrzeże rzeki duoro
Fot. Shutterstock

To pierwsze miejsce, do którego swoje kroki kierują turyści. I nie ma co się dziwić, nabrzeże rzeki Duoro jest jedyne w swoim rodzaju. Znajdziesz tu najlepsze knajpki serwujące potrawy ze świeżych owoców morza, bary i ciekawą architekturę. Koniecznie wejdź w labirynt wąskich uliczek, przez które miejscami aż trudno jest się przecisnąć.  Ta dzielnica Porto jest świetnie zachowana. Należy do historycznego centrum miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto odnaleźć Rua da Fonte Taurina, która jest jedna z najstarszych ulic w Porto!

Cais da Ribeira to również świetne miejsce do sfotografowania najsłynniejszego mostu w Porto – Ponte Dom Luis I. O tej konstrukcji więcej dowiesz się za chwilę.

Poprzedni

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here