Chcesz ekologicznie podróżować? W Europie niebawem będzie można wypożyczać śliczny, mały samochód elektryczny

Malutki samochód elektryczny Ami, wyprodukowany przez Citroëna zostanie w tym roku wypuszczony na sprzedaż w różnych krajach europejskich. Firma ma również nadzieję na jego wynajem, co będzie dobrą wiadomością dla podróżników. Jego podstawowymi zaletami jest minimalizm i elektronika, co w dużej mierze pozwoli się dostać do wszelkich możliwych miejsc w zwiedzanych miastach.

Dostępny niemal dla wszystkich

Długi na zaledwie 2,41 m samochód zalicza się do ,,lekkich czterokołowców”, przez co do jego prowadzenia nie jest wymagane posiadanie prawa jazdy, zaś sama jazda odbywa się bez używania sprzęgła. Dzięki temu we Francji mogą nim podróżować 14-latkowie, zaś w pozostałych częściach Europy – 16-latkowie. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć Ami wynosi 45 kilometrów na godzinę, zaś jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi około 70 kilometrów. Akumulator o mocy 5,5 kWh można naładować ze standardowego gniazdka elektrycznego w ciągu zaledwie trzech godzin.

Pojazd Ami będzie dostępny do sprzedaży w cenie 6 tysięcy euro. Francuzi będą mogli dodatkowo liczyć na odliczenie podatku VAT w wysokości 900 euro. Spekuluje się, że będzie również dostępny do wynajęcia na krótki okres. Dzięki specjalnym aplikacjom będzie można go wypożyczyć za kwotę 0,26 euro za minutę, ale aby tego dokonać, konieczne będzie wykupienie miesięcznej subskrypcji za 9,90 euro.

Samochód będzie niezwykle innowacyjny i wyposażony w szereg funkcjonalności. Pojazd będzie posiadał aplikację, która zlokalizuje pobliskie punkty ładowania i zapewni kierowcom szczegółowe informacje o bieżącym stanie naładowania, przebiegu czy stanie technicznym.

Citroën twierdzi, że dwumiejscowy samochód stanowi praktyczną odpowiedź na nowe oczekiwania mobilności na krótkie podróże, umożliwiając łatwiejszy dostęp do centrów miast i znalezienie środków przemieszczania się dla wszystkich podróżników. Stanowi także realną alternatywę dla skuterów, rowerów, motorowerów i transportu publicznego za rozsądną cenę. W tekście Transport publiczny całkowicie za darmo? Ten kraj wprowadził to jako pierwszy! informowaliśmy o nowym pomyśle dla wszystkich podróżnych, jednak jak zapewniają przedstawiciele marki, kwestia ekologii w tym aspekcie powinna przekonać olbrzymią liczbę przyjezdnych do poszczególnych krajów. Ponieważ jest w 100% elektryczny, nie emituje CO2, co jest idealne dla osób poszukujących bardziej ekologicznego sposobu podróży.

Pierwszymi krajami, w których będzie można kupić lub wynając Citroëna Ami będzie Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Portugalia i Niemcy. Spekuluje się, że do sprzedaży zostanie wystawiony już w czerwcu.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,940ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze