Kolejny kraj otwarty dla Polaków bez testów i kwarantanny!

Osoby przyjeżdżający na Litwę z Polski od poniedziałku nie mają już obowiązku posiadania negatywnego testu na obecność Covid-19. Nie muszą też poddawać się samoizolacji – informuje litewskie ministerstwo zdrowia.

W komunikacie ministerstwa napisano:

W wyniku znacznej poprawy sytuacji epidemicznej z (litewskiej) listy krajów dotkniętych kryzysem usunięto dziesięć państw europejskich i trzy wyspy. Oznacza to, że przybywający z nich nie będą musieli być testowani na koronawirusa ani izolowani po przybyciu.

Na liście oprócz Polski znalazły się też Austria, Bułgaria, Czechy, Hiszpania, Malta, Rumunia, Słowacja, Finlandia, Węgry, a także wyspy Tasos, Majorka i Madera.


Przy wjeździe na Litwę z tych państw i wysp nadal należy posiadać wypełnioną ankietę Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego, która dostępna jest w internecie również w języku angielskim pod adresem https://nvsc.lrv.lt/en/. Warto o tym pamiętać przed lotem na Litwę

Według danych Departamentu Statystyki minionej doby na Litwie zarejestrowano 28 nowych przypadków koronawirusa. Na Covid-19 zmarła 1 osoba. Liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni w skali kraju wynosi 66,4. To najniższy wskaźnik od września ubiegłego roku.

Litewski minister zdrowia Arunas Dulkys podczas poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że prawdopodobnie czerwiec jest ostatnim miesiącem obowiązującej kwarantanny.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here