Nareszcie! Od dzisiaj do Hiszpanii wszyscy Polacy wjadą bez testów!

Na taką informację czekało wielu podróżujących. Od dzisiaj 21 czerwca Polska nie znajduje się już na liście ryzyka epidemicznego, dlatego wszyscy przylatujący z Polski nie muszą już przedstawiać na granicy testów na Covid-19. Dotyczy to nie tylko zaszczepionych.

Informację potwierdziła Ambasada RP w Madrycie:

Na razie rozporządzenie, które reguluje listę krajów ryzyka obowiązuje do 27 czerwca, ale jeśli sytuacja w Polsce się nie zmieni, to wjazd do Hiszpanii na wakacje będzie dużo prostszy. Już dzisiaj warto sprawdzić tanie loty z Polski do Hiszpanii i zarezerwować wymarzone wakacje! Przepis dotyczy całej Hiszpanii, zatem także Wysp Kanaryjskich i Balearów.

Warto pamiętać, że na terytorium całego kraju obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej:

  • w przestrzeni publicznej otwartej,
  • w przestrzeni publicznej zamkniętej,
  • w środkach transportu publicznego (dotyczy także podróżujących pojazdami przeznaczonymi do przewozu do 9 osób, jeśli osoby te nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym).

Z obowiązku noszenia maseczki ochronnej zwolnione są m.in. dzieci do 6. roku życia, osoby posiadające schorzenia układu oddechowego, osoby z niepełnosprawnością i posiadające trudności w samodzielnym odkrywaniu lub zakrywaniu ust i nosa, osoby uprawiające sport indywidualny na wolnym powietrzu.

Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczki ochronnej grozi mandat w wysokości do 100 euro. Przepisy te przestaną obowiązywać od 26 czerwca!

Przypominamy, że także do Chorwacji Polacy mogą wjechać bez testów:

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze