Od dzisiaj łatwiejszy wjazd dla Polaków do najszczęśliwszego kraju świata

Od dzisiaj łatwiej jest przyjechać do Finlandii z krajów UE. Co prawda fińskie władze będą kontynuować kontrole jeszcze do 11 lipca, jednak nie dotyczy to w ogóle Polaków i Węgrów. Dla tych przywrócono wolny ruch graniczny.
Rząd Finlandii już we wstępnej fazie pandemii ograniczył wjazd z niemal wszystkich krajów świata. Na początku tego roku dopuścił jedynie przyjazd osób pracujących w niezbędnych dla fińskiego społeczeństwa sektorach krytycznych. Teraz zdecydował, że od 21 czerwca obostrzenia w ruchu transgranicznym zostają częściowo zniesione.

Ruch graniczny powrócił do normy dla bezpośrednich podróży z Polski i Węgier (niezależnie od celu podróży, tj. np. związanej z pracą czy w celu rekreacyjno-wypoczynkowym). Polska należy obecnie do zielonych krajów, co powoduje, że nie wymaga się od podróżnych okazania negatywnego wyniku testu na Covid-19 ani przejścia kontroli sanitarnej w ruchu bezpośrednim z Polski do Finlandii. Podróżujący z Polski samolotem mogą zostać przepytani na lotnisku przez służby sanitarne, skąd przybyli i warto odpowiedzieć, że z +zielonego kraju+”.

Przyjazd do Finlandii np. promem z Estonii czy Szwecji oznacza, że zastosowane zostaną aktualne ograniczenia właściwe dla przyjazdu z krajów tranzytowych. Spośród krajów europejskich na zielonej liście są jeszcze Islandia, Malta, Monaco, Rumunia, San Marino oraz Watykan.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here