Kolejny kraj chce wprowadzić podatek dla turystów! Będzie jeszcze drożej

Pisaliśmy, że Ministerstwo Finansów Turcji ogłosiło, że od 1 stycznia 2023 roku pobierać będzie od przyjezdnych podatek noclegowy. Decyzja o nowych opłatach dla turystów zapadła już co prawda w 2019 roku, jednak pandemia opóźniła wprowadzenie jej w życie. Nowy podatek pobierać będą hotele, motele, pensjonaty, aparthotele, obiekty termalne, pensjonaty i domki w górach. Dodatkowe opłaty nie ominą osób wybierających noclegi w namiotach, kamperach, mobilnych domkach i bungalowach.

To nie jedyny kraj, który podjął takie decyzje. Władze najbardziej obleganych zakątków świata próbują ratować naturalne środowisko. Napływ turystów w tym nie pomaga, ale może pomogą dodatkowe podatki. I tak też będzie na Bali. Władze chcą wprowadzić nowy podatek dla turystów. Ma to być krok w kierunku ochrony środowiska i lokalnej kultury. Od września dodatkowe opłaty dla turystów obowiązują też między innymi w Bhutanie. Tam podatek wynosi aż 200 dolarów dziennie od osoby (ok. 900 zł).

Pisaliśmy też o tym, dokąd nie lecieć, żeby płacić wysokiego podatku wymieniając miejsca żerujące na kieszeni turystów.

A teraz kolejny kraj podejmuje decyzje o wprowadzeniu podatku turystycznego. To Norwegia. Nowa opata może wejść w życie już od 2024 roku. Opcji pobierania opłat jest wiele. To nie są dobre wieści, zwłaszcza że Norwegia jest jednym z najdroższych krajów na świecie. Prace nad ustalaniem kształtu i możliwości pobierania nowego podatku już trwają.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też