Nowa trasa z polskiego lotniska i powrót przewoźnika po 6 latach

Air Serbia wraca do Polski i pojawia się nowa trasa z krakowskiego lotniska. Jak informuje turystyka.wp.pl przewoźnik od ponad 6 lat w ogóle nie latał z Polski. Wznowienie lotów z naszego kraju odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Ostatnie połączenie z Polski odbyło się w 2016 roku.

Nowe połączenie z Krakowa do Belgradu już pojawiło się w systemie rezerwacji. Loty będą realizowane 4x w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. W poniedziałki i piątki będą to loty w godzinach porannych, natomiast w środy i niedziele – w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Przewoźnik zapowiedział też uruchomienie lotów między innymi do: Budapesztu, Ankary, Heraklionu, Neapolu, Palermo, Hamburga, Florencji, czy na greckie wyspy – Rodos oraz Korfu.

Linie Air Serbia nie cieszyły się ostatnio zbyt dobrą sławą, ponieważ jako jedyne duże europejskie linie nie zdecydowały się na przyłączenie się do sankcji, nałożonych na Rosję przez kraje zachodnie po wybuchu wojny w Ukrainie, a także na wstrzymanie połączeń z tym krajem.

Mało tego przewoźnik postanowił zwiększyć liczbę połączeń między Belgradem a Moskwą widząc szanse na korzyści finansowe. Ostatecznie Air Serbia po fali hejtu wycofał się z tego planu, ale niesmak pozostał.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też