Biura podróży zawieszają działalność i odwołują wycieczki! Sprawdź szczegóły

Przez wzgląd na obecną sytuację zagrożenia epidemicznego i całkowitego wstrzymania międzynarodowego ruchu lotniczego biura podróży również zostały zmuszone do tymczasowego zawieszenia działalności.

Odwołane wycieczki – komunikaty biur podróży

Rainbow

W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi 13.03.2020 ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego Rainbow informuje, że:

  • zgodnie z ogłoszonymi regulacjami będzie zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty, stosując się do obowiązujących i ogłoszonych w tym zakresie procedur,
  • proces anulacji postępuje chronologicznie od najwcześniejszych do późniejszych terminów wylotu – w procesie anulacji są obecnie wszystkie wyloty planowane na dni: 14.03, 15.03, 16.03.

Wszystkie loty do 24.03 włącznie zostają odwołane. Z klientami, których wylot jest w terminach 17.03-24.03, biuro będzie się kontaktować w następnej kolejności.

W kwestiach organizacyjnych:

  • zgodnie z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi ograniczeń w pracy placówek handlowych, oddziały Rainbow od dnia 14.03 do czasu wycofania ww. ograniczeń pozostają zamknięte,
  • kontakt z Rainbow jest możliwy na bieżąco poprzez call center oraz kanał mailowy na mail callcenter@r.pl,
  • w związku z obecną sytuacją biuro uruchomiło też wszystkie dodatkowe moce, aby wesprzeć ww. kanały kontaktu,
  • z przyczyn oczywistych czas oczekiwania na rozmowę w najbliższych dniach może ulec jednak wydłużeniu – i tu prośba o cierpliwość, bądź kontakt za pomocą maila,
  • sprawy dotyczące poszczególnych wylotów będą rozpatrywane w kolejności od najbliższego terminu do terminów kolejnych.

Klienci przebywający obecnie za granicą powrócą do kraju planowym lotem, zgodnie z zawartą umową. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego, klienci powracający 15.03 i później, zostaną skierowani na 14-dniową domową kwarantannę.

ITAKA

Biuro podróży ITAKA również poinformowała o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów do 15.04.2020.

Wszyscy klienci, którzy mają zarezerwowany wyjazd w tym okresie zostaną powiadomieni o zawieszeniu wyjazdów przez pracowników punktów sprzedaży, gdzie dokonano rezerwacji.

Mając jednak na celu usprawnienie procesu, biuro prosi o kontakt z punktami sprzedaży w celu dopełnienia niezbędnych formalności i ewentualnej konsultacji w sprawie zmiany terminu wyjazdu lub destynacji. Natomiast wszyscy klienci przebywający aktualnie za granicą za pośrednictwem Biura Podróży ITAKA mają zagwarantowane powroty do kraju. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantannę lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne, jeśli osoba wracająca nie wskaże swojego miejsca zamieszkania jako miejsca, w którym może odbyć kwarantannę – szczegółowe informacje osoby wracające otrzymają w miejscach przylotu do kraju.

TUI

W związku z rekomendacją MSZ w sprawie unikania wszelkich podróży zagranicznych, które nie są konieczne, TUI Poland odwołuje imprezy turystyczne do 31.03.2020. Ze wszystkimi klientami, których dotyczy powyższy komunikat, biuro skontaktuje się mailowo, sms-owo oraz telefonicznie.

Rego-bis

Także Rego-bis specjalista od kierunków Bałkańskich – Albanii, Czarnogóry, Macedonii, Bułgarii – zawiesił wszystkie wyjazdy 30 kwietnia.

Wszyscy klienci Rego-bis przebywający aktualnie za granicą mają zagwarantowane powroty do kraju i zgodnie z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę w miejscu wskazanym przez służbę graniczną.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też