Anglia tylko z testem na COVID-19! Sprawdź od kiedy

Kilka dni temu informowaliśmy, że władze w Londynie rozważają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dzisiaj informacja została oficjalnie potwierdzona. Znamy też datę wprowadzenia tych obostrzeń.

Aktualizacja 14.01 2021

Uwaga zmiany! Test będzie wymagany od 18 stycznia od godziny 4:00 rano.

Aktualizacja 12 stycznia 2021

Test będzie wymagany od 15 stycznia od godziny 4:00 rano.

Na stronie gov.pl czytamy:

Od 15 stycznia od godz.4:00 rano obowiązkowe jest przedłożenie negatywnego testu na koronawirusa przed wjazdem do Anglii. Obowiązuje to wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia. Test nie zwalnia z obowiązku odbycia obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji po powrocie z kraju, który nie znajduje się na liście korytarzy podróży.

Test musi być zrobiony do 72 godzin przed wylotem. Niestety w mocy pozostanie też obowiązek 10 dniowej kwarantanny, dla podróżnych przybywających z krajów wysokiego ryzyka, niezależnie od wyniku testu. W tym momencie Polska jest na liście krajów wysokiego ryzyka.

Przed odlotem pasażerowie będą musieli przedstawić przewoźnikom dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19, a także formularz lokalizacyjny (passenger locator form).

Brytyjskie służby zapowiadają, że będą przeprowadzane wyrywkowe kontrole zaraz po przybyciu do Anglii. Pasażer, który nie będzie mógł przedstawić dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu , zostanie ukarany mandatem w wysokości aż 500 funtów.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,907ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze