Przypominamy: do Wielkiej Brytanii tylko z testem

Kilka dni temu informowaliśmy, że władze w Londynie rozważają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19. Według pierwszych założeń test miał być wymagany od 15 stycznia od godziny 4:00 rano.

Na stronie gov.pl mona było przeczytać:

Od 15 stycznia od godz.4:00 rano obowiązkowe jest przedłożenie negatywnego testu na koronawirusa przed wjazdem do Anglii. Obowiązuje to wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia. Test nie zwalnia z obowiązku odbycia obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji po powrocie z kraju, który nie znajduje się na liście korytarzy podróży.

Jednak dzisiaj przyszła informacja, o tym że test będzie wymagany dopiero od poniedziałku 18 stycznia:

Test musi być zrobiony do 72 godzin przed wylotem. Niestety w mocy pozostanie też obowiązek 10 dniowej kwarantanny, dla podróżnych przybywających z krajów wysokiego ryzyka, niezależnie od wyniku testu. W tym momencie Polska jest na liście krajów wysokiego ryzyka.

Przed odlotem pasażerowie będą musieli przedstawić przewoźnikom dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19, a także formularz lokalizacyjny (passenger locator form). Brytyjskie siły graniczne zapowiadają, że będą przeprowadzane wyrywkowe kontrole po przybyciu do Anglii. Nieprzedstawienie wymaganego wyniku będzie skutkować natychmiastową karą w wysokości 500 funtów.

Testu od 18 stycznia wymagać będzie też Szkocja.

Z kolei Irlandia będzie wymagać testu już od soboty 16 stycznia:

Przypominamy, że nie obowiązuje już też zakaz lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii do Polski:

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,678ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze