Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Wrocławiu

Znajdź nas w social mediach

wroclaw1
Wrocław - miasto o wielu twarzach
Fot. sxc.hu

Wrocław jest czwarty w Europie pod względem ilości mostów (i kładek), plasuje się zaraz za Amsterdamem, Wenecją i Petersburgiem.

Wrocław to miasto o wielu twarzach. Mamy tu wiele możliwości rozrywki oraz zadbania o swoją formą fizyczną. Wrocław, choć nie był nigdy organizatorem Igrzysk Olimpijskich, posiada Stadion Olimpijski. Obecnie centrum sportowym staje się Stadion na Maślnicach, przygotowywany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012. We Wrocławiu znajduje się największy w Polsce aquapark – Wrocławski Park Wodny oraz Kąpielisko Morskie Oko i kąpielisko Glinianki. Miasto posiada także tor wyścigów konnych (jeden z trzech tego typu w Polsce), który mieści się na Partynicach (na jego terenie w 1983 roku Jan Paweł II odprawił mszę). Rozrywki dostarczy też wrocławskie ZOO.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Festiwal Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Panorama Racławicka, Wrocławski Ratusz
 • Restauracje
  Najstarsza w Europie restauracja - Piwnica Świdnicka
 • Sport i rozrywka
  Stadion Olimpijski, Aquapark, tor wyścigów konnych, ZOO
 • Naj...
  Wrocław jest czwarty w Europie pod względem ilości mostów (i kładek), Miasto posiada najwięcej w Polsce punktów widokowych zlokalizowanych na zabytkach

Wrocław posiada aż pięć multipleksów oraz wiele mniejszych, zdecydowanie ambitniejszych kin "offowych", np. Kino Warszawa lub Kino Lwów. Do niedawna w budynku dworca kolejowego Wrocław Główny funkcjonowało jedyne w Europie kino dworcowe.

Co roku miasto gości wiele festiwali, wśród nich festiwal muzyki chóralnej Wratislavia Cantans, czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Na festiwalu gitarowym Thanks Jimi Festival 2006 został ustanowiony rekord Guinnessa w liczbie gitarzystów wykonujących jednocześnie utwór Jimiego Hendixa pt. "Hey Joe". Podczas kolejnych edycji festiwalu, w latach 2007 oraz 2008, rekord był sukcesywnie poprawiany. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się aż 6346 gitarzystów.

Miasto posiada najwięcej w Polsce punktów widokowych zlokalizowanych w zabytkach, są to: wieża północna Katedry św. Jana Chrzciciela, wieża Bazyliki św. Elżbiety, Wieża matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego, Mostek Czarownic między wieżami Katedry polsko-katolickiej św. Marii Magdaleny.

Do atrakcji kulturalnych należy też zaliczyć Panoramę Racławicką - rotundę, w której mieści się panoramiczne malowidło o wymiarach: 117x15 metrów przedstawiające bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 roku. Obiekt jest oddziałem Muzeum Narodowego.

Wrocławski ratusz jest jednym z najstarszych w Polsce. Dodatkowo na wysokiej wieży mieści się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy i najstarszy, datowany na rok 1368 zegar wieżowy. W piwnicach budynku znajduje się najstarsza w Europie restauracja, pochodząca z XIV wieku Piwnica Świdnicka.

Naprawdę warto odwiedzić Wrocław! Najlepiej z portalem Tanie-Loty.com.pl! Jeśli szukasz tanich biletów lotniczych do Wrocławia, skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów i sprawdź nasze promocje! Oferujemy także parking niedaleko lotniska oraz hotele we Wrocławiu! Zapraszamy!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 267 Sprawdź