Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KatowicOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Ciekawostki o Katowicach

Katowice przyciągają każdego roku setki tysięcy fanów muzyki do katowickiego Spodka, najnowocześniejszej i największej hali widowiskowej w Polsce. Oprócz licznych koncertów Katowice oferują także spotkania cykliczne: Rawa Blues Festival, Metalmania, Mayday Festiwal, Festiwal Nowa Muzyka, Śląski Festiwal Jazzowy. Dodatkowo Katowice są siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej i najlepszej w kraju Akademii Muzycznej.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Rawa Blues Festival, Metalmania, Mayday Festiwal, Festiwal Nowa Muzyka, Śląski Festiwal Jazzowy
 • Architektura
  najwyższym wieżowcem w Katowicach jest Altus, będącym najwyższym budynkiem w kraju wybudowanym poza Warszawą
 • Muzea
  Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego
 • Sławni ludzie
  Krzysztof Krawczyk – piosenkarz oraz Jerzy Kukuczka – himalaista
 • Parki
  rezerwaty przyrody ("Las Murckowski", "Ochojec"), zespoły przyrodniczo-krajobrazowe ("Szopienice-Borki", "Źródła Kłodnicy"), parki, z których największy jest Katowicki Park Leśny.
 • Naj...
  W Katowicach znajduje się największa w Polsce hala widowiskowa - Spodek

Wśród ciekawych muzeów warto odwiedzić Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego. Zgromadzone tam zbiory przedstawiają miniaturowe wersje wybitnych dzieł Literatury Polskiej. Wystawa funkcjonuje od 1970 roku w prywatnym domu, w którym żył i tworzył autor. Znajdziemy tam najmniejszą książkę świata - Alfabet łaciński o wymiarach 0,8 na 1 milimetr, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

W Katowicach możemy też wypocząć. Na terenie miasta znajdują się rezerwaty przyrody ("Las Murckowski", "Ochojec"), zespoły przyrodniczo-krajobrazowe ("Szopienice-Borki", "Źródła Kłodnicy"), parki, z których największy jest Katowicki Park Leśny. Lasy w Katowicach obejmują 1,7% wszystkich lasów w województwie czyniąc Katowice najbardziej zalesionym miastem województwa śląskiego.

Katowice nazywane są czasami miastem wieżowców. Najstarszym katowickim wieżowcem jest dom profesorów Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych z 1931 roku, drugim Drapacz Chmur z 1934 roku. Obecnie najwyższym wieżowcem w Katowicach jest Altus, będącym najwyższym budynkiem w kraju wybudowanym poza Warszawą. Katowice mają także najwięcej w Polsce wieżowców na kilometr kwadratowy.

Katowice to rodzinne miasto wielu słynnych osób. Wśród nich jest piosenkarz Krzysztof Krawczyk, a także himalaista Jerzy Kukuczka, zdobywca Korony Himalajów.

Jeśli wybieracie się do Katowickiego Spodka to nie mogliście trafić lepiej – na naszej stronie znajdziecie bilety lotnicze do Katowic w atrakcyjnej cenie, możecie tez zarezerwować hotel i wynająć samochód.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Katowic. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Katowic.

Jeżeli planujesz podróż do Polski, koniecznie sprawdź też tanie loty z Girony do Katowic lub tanie loty z Stavanger do Katowic.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Londynu do Katowic i z Brukseli do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty do Wielkiej Brytanii, Okazje na loty do Londynu, Okazje na loty Wizz Air, Okazje do Islandii, najtańsze bilety z Krakowa do Dallas, tanie loty z Burgasu do Katowic, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka tanich lotów, Loty Ze Szczecina.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Koce, poduszki, zagłówki, Torby dla dzieci, Torby na laptopa i Torby podręczne.