Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Śmierć turystów na Wielkiej Rafie Koralowej. Rozbił się ich helikopter

Australia-wyspy--Whitehaven-tu-rozbi-si-migowiec-z-turystami-shutterstock_144796594

​Helikopter wycieczkowy zmierzający na platformę widokową na Wielkiej Rafie Koralowej, rozbił się w odległości 250 metrów od niej. Dwóch amerykańskich turystów z pięcioosobowej załogi niewielkiego śmigłowca nie przeżyło wypadku.

Do katastrofy doszło niedaleko punktu widokowego na rafie Hardy Reef, będącej częścią Wielkiej Rafy Koralowej. Zmierzający tam śmigłowiec, którego operatorem były Whitsunday Air Services, nie dotarł do celu. 250 metrów przed platformą rozbił się.

Dwie osoby nie żyją. To amerykańscy turyści, 65-letnia kobieta i 79-letni mężczyzna. Kolejna z osób jest poważnie ranna, dwie pozostałe zostały przewiezione do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Całą katastrofę widzieli turyści obecni na punkcie widokowym Hardy Reef, niedaleko wysp Whitsunday. Obserwowali, jak pilot śmigłowca próbuje desperacko wydostać pasażerów z wraku.

Popularna platforma ma także podwodną przeszkloną część do obserwacji rafy. Jak podaje australijskie wydanie The Guardian, śledztwo w sprawie wypadku już zostało wszczęte, a dowodem w sprawie będą także zeznania obecnych na platformie turystów i wszelkie nagrania.

 Australia, Wielka Rafa Koralowa. Fot. Shutterstock

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Siem Reap.

Jeżeli planujesz podróż do Kambodży, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Singapuru do Siem Reap.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty w lipcu, Pakiety z Gdańska, Okazje na loty z Polski do Australii, Pakiety, najtańsze bilety z Gdańska do Londynu, tanie bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Siem Reap 08 22 Stycznia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Łóżeczka turystyczne, Torby dla dzieci, Torby biznesowe i Torby na kółkach.