Treść strony

11135-gdzie-leciec-w-pazdzierniku-5-idealnych-kierunkow

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Gdzie lecieć w październiku? 5 idealnych kierunków

Gdzie lecieć w październiku? 5 idealnych kierunków

Lubię wyjeżdżać w egzotyczne miejsca poza sezonem. Przede wszystkich dlatego, że mam wtedy wrażenie przedłużenia wakacji. Nie widzę potrzeby opuszczania Polski w ciągu tych paru miesięcy, kiedy jest u nas naprawdę ładnie. Dopiero kiedy ciepło lata ustępuje mgłom jesieni i zaczyna się robić szaro, buro i chłodno, wtedy najlepiej polecieć na wczasy.

Dodatkową korzyścią wyjazdów poza sezonem są niższe koszty. Hotele są dużo tańsze, podobnie jak miejscowe jedzenie, wynajem samochodu, itd. Nawet loty stają się bardziej przystępne cenowo. Jedyną zagwozdką jest pogoda. W sezonie wakacyjnym mamy pewność (mniejszą lub większą), że będzie słonecznie i ciepło. W październiku w wielu miejscach robi się już trochę chłodniej, zaczynają się opady. Jednak nie jest tak wszędzie. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce. Zawsze znajdzie się takie, gdzie jest akurat lato.

Przed wami lista 5 najlepszych miejsc na wyjazd poza sezonem, w październiku (lub listopadzie).

Cypr

Czas lotu: 3 - 3,5 godziny 

Średnia temperatura w październiku: 26 stopni Celsjusza 

Ta wyspa na Morzu Śródziemnym jest idealna na posezonowe wyjazdy. Nadal jest tam gorąco, a temperatura wody wynosi 24 stopnie, co sprzyja kąpielom i plażowemu wypoczynkowi. W październiku i listopadzie można liczyć na dziewięć godzin słońca!

Fot.: Shutterstock

Teneryfa

Czas lotu: 5 - 5,5 godziny 

Średnia temperatura w październiku: 26 stopni Celsjusza 

Po sezonie można tu znaleźć przystępne cenowo pokoje w wysokim standardzie. W miesiącach jesiennych jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji poza sezonem. Jest niewiele chłodniej niż w lecie, a temperatura wody to cudowne 23-22 stopnie.

Fot.: Shutterstock

Kreta

Czas lotu: 3 godziny 

Średnia temperatura w październiku: 23 stopnie Celsjusza 

październiku na Krecie nie jest aż tak ciepło jak na Cyprze, ale to nadal świetny kierunek na jesienne wyjazdy. Temperatura wody również jest zachęcająca: 22-24 stopnie. Na pewno można również liczyć na bardzo atrakcyjne ceny pokoi do wynajęcia. Niestety pod koniec listopada zaczyna się martwy sezon i spora część restauracji zamyka się na zimę.

Fot.: Shutterstock

Lanzarote

Czas lotu: 7 godzin 

Średnia temperatura w październiku: 23 stopnie Celsjusza 

Przez wielu jest to wyspa uważana za najbardziej przyjazną rodzinnym wyjazdom ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Warto zatrzymać się południowej części Lanzarote, która jest najcieplejsza i najbardziej słoneczna. Warto z wyprzedzeniem rozejrzeć się za hotelem, ponieważ baza noclegowa jest tam zdecydowanie uboższa niż na sąsiedniej Teneryfie.

Fot.: Shutterstock

Costa del Sol

Czas lotu: 3,5 - 4 godziny 

Średnia temperatura w październiku: 21 stopni Celsjusza 

Wysunięty najbardziej na południe kawałek Hiszpanii najdłużej opiera się nadejściu jesieni. Dlatego warto się tam wybrać, by z dala od tłumów odpocząć na nadal słonecznych plażach. Temperaturze daleko do upałów, ale przyjemne 21 stopni jest całkiem miłą alternatywą dla polskiej jesiennej słoty.

Fot.: Shutterstock

Wybieracie się w któreś z tych miejsc?

Śmiertelny wypadek podczas robienia zdjęć

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air27 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź