Treść główna

Czy warto kupić pokrowiec na walizkę podróżną?

Używacie pokrowców na walizki podróżne na kółkach?

Odpowiedzi (39)

2
Osobiście nie używam pokrowca i uważam, że nie warto wydawać pieniędzy na pokrowiec na walizkę, walizka w zależności od ilości podróży tak czy siak się zużyje. Lepiej przeznaczyć tą kasę na nową walizkę. Pokrowiec na plecak jest bardziej potrzebny i zabezpiecza przed zahaczaniem i przedarciem wystających pasków. Na walizkę i plecak czasem stosuje duży worek na śmieci,który zakładamy (robiąc oczywiście otwory na uchwyty) przed oddanie na odprawie swój bagaż.
2
Pokrowiec na walizkę zabezpieczy walizkę przed zabrudzeniami, lekkimi uszkodzeniami i przypadkowym otwarciem walizki, a także spowoduje, że walizka będzie się odróżniać, co jest przydatne przy odbiorze walizki na lotnisku. Ale już każdy musi sobie odpowiedzieć, na pytanie czy mu się opłaca wydawać dodatkowe 100 zł na pokrowiec. Ja nie odczuwam takiej potrzeby, ani nie jestem jakość specjalnie zachwycona tymi pokrowcami.
2
Ja również nie używam pokrowców i szkoda by mi było wydać na niego pieniądze (ceny są raczej trzycyfrowe). Wydaje mi się, że te kolorowe pokrowce są głównie "dla lansu", bo innej funkcji nijak nie mogę wymyślić. Na pewno, wbrew temu co się czasem czyta, nie zmniejsza to ryzyka zagubienia bagażu, bo niby w jaki sposób? Co najwyżej można z daleka zobaczyć swoją walizkę na pasie transmisyjnym, ale jeśli ją zgubili, to pokrowiec wiele nie pomoże...
1
Moim zdaniem to zależy od stanu i wyglądu twojej walizki, celu podróży i budżetu :)  Przedstawię kilka sytuacji, w których taki pokrowiec mógłby się przydać: 1.Jedziesz do kraju, o którym mówi się, że ktoś może ci podrzucić narkotyki (np. Tajlandia), pokrowiec utrudnia dostanie się do wnętrza walizki. 2.Twoja walizka jest dość stara/zdezelowana- pokrowiec utrzymuje ją w swoim kształcie i prawdopodobnie nie rozsypie się (panowie przekładający walizki do samolotu mogą być niedelikatni) 3.Twoja walizka jest dość typowa, często myli się z innymi- po co się stresować, że ktoś przypadkiem weźmie naszą walizkę jeśli można trochę ją odmienić! :D  Jeśli jednak nie czujesz takiej potrzeby to nie jest to niezbędny gadżet (ja np. nie używam). Pozdrawiam!  
1
Ja gdybym trafiła na dobrą okazję to kupiłabym taki pokrowiec. Przydatny jest na pewno do odróżnienia walizki wśród innych tego samego typu lub koloru. Oprócz tego to dobre zabezpieczenie walizki przed uszkodzeniami, które jednak często powstają, szczególnie jakieś otarcia, które ją niszczą. 
1
Oczywiście, że warto kupić pokrowiec na walizkę. Cena pokrowca na dużą walizkę to ok. 50 zł, czyli tyle, ile należy zapłacić za jednorazowe ofoliowanie walizki na lotnisku. Właśnie wróciłem z podróży. Zafoliowałem walizki na Ławicy (98 zł za 2 szt.), odebrałem w stanie tragicznym (porozrywana folia, wyraźne ślady na walizkach niezbyt delikatnego traktowania przez obsługę bagażu), mimo, że walizki były solidnie zafoliowane. W drogę powrotną nadałem walizki bez foliowania, odebrałem na Ławicy jeszcze bardziej sfatygowane. W kolejną podróż zabezpieczę walizki pokrowcami. Zabezpieczą przez porysowaniem i dodatkowo oznaczą wizualnie.
1

Ja mam nauczkę -  bardzo mi zniszczono walizki  gdy leciałam na wczasy    z Poznania do Girony , widziałam  jak rzucają walizkami . Niewiarygodne , że takie ekipy ludzi pracują przy bagażach.Walizki mam  bez klamek,poprzecierane , zarysowane i brudne.Skandal.

 

1
Tak czytam wasze komentarze, że przez kilka lat podrózowania nie macie zniszczonych walizek i Tak się zastanawiam, czy to tylko mnie nie lubią Panowie od przepakowywania, że za każdym razem mam rozwaloną skorupę na wylot? Rok temu wracałem z Paryża, nowa walizka Snowball, która została dosłownie rozpruta. Reklamowałem, przysłali mi nową. 2 tyg. temu wracałem z Paryża i znów to samo, Snowball rozpruta w dwóch miejscach. Reklamowałem i znów dostałem nową. I teraz już szukam pokrowca ochronnego, bo nie chce zmieniać na kolejną, nową walizkę. Dodatkowo myślę ze pokrowiec zapobiegnie temu, że będzie ze wszystkich stron porysowana. Podróżuję też dużo po Polsce i nie chce chodzić po hotelach z poobijana walizką jak menel. Jaki to zda egzamin to czas pokaze.
1
A ja myślę że to też trochę zależy. Moja walizka nie jest zbyt dużo warta więc niczym jej nie owijalam ani nie kupowałam pokrowca. Ale jeśli miałbym drogi bagaż to czemu nie ;) warto czasem zadbać o formę bagażu, osobiście kiedyś odpadło mi kółko gdzieś w trakcie procesu przerzucania bagażu :p
1
Ja pokrowiec używam i nie wyobrażam sobie bez niego podróży. Walizka jest czysta, nie zarysowana i schludnie wygląda. Nie moczy się na deszczu i nie boję się jej położyć nawet na brudnej podłodze. 
1
Wedlug mnie nie warto, jesli wartosc bagazu jest mala. Jak ktos ma droga walizke, to warto zainwestowac.
1
Od kilku lat latam samolotami i nadaje swój bagaż w takiej formie jakiej zakupiłem, bez zbędnego pokrowca, na który trzeba wydać kolejne pieniądze, a i taki pokrowiec też Nam mogę zniszczyć a za to na pewno linia lotnicza nie zapłaci. Dziwią mnie fanatycy "obandażowywania" swoich bagaży wg mnie to zbędny wydatek. Jak mi obrysują walizke, lub cos urwą np. kółka, rączkę to zgłaszam i po bólu. Na dzień dzisiejszy po 8 latach podróży nie miałem uszczerbku w swoim bagażu, oprócz kilku zadrapań, ale to pikuś. Tak wiec reasumując wg mnie nie ma sie co fatygować po "etui" na bagaż.
1
Ja też nie używam pokrowców. Dla mnie to niepotrzebny dodatkowy koszt. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu bagażu to można zapakować do w worek na śmieci albo użyć folii do owijania bagażu, którą można znaleźć na niektórych lotniskach. Pozwoli to na zabezpieczenie mechaniczne, ma to też chronić przed kradzieżami. Być może tak jest. Dużo uszkodzeń bagażu wynika ze zgniecenia przed czym takie etui nie ochroni. Podsumowując ja bym takiego etui nie kupiła.
1
myślę że warto, zabezpiecza przed zarysowaniami i niekontrolowanym otwarciem przez osoby trzecie. Ja zawsze stosuje folię stretch i lecę bez obawy o zniszczenia.
1
Ja nie uzywam, ale jakby nie patrzec pokrowiec chroni przed zabrudzeniem, zarysowaniem, troszke sie walizka odróznia w tłumie. Jak ktoś ma fundusze to czemu nie?
1
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest znacznie tańsza folia stretch.
0
oczywiście
-1
Myślę, że nie jest to potrzebne. Jest to zbędny wydatek 
0
Nie. Nigdy dotąd jej nie używałam i nic się nie stało. Wiadomo, że bagaż z czasem się zużywa, ale to tak jak z każdą inną rzeczą.
0
oczywiscie! kupiłam w WALIZKI24.PL maja dobre ceny i markowe pokrowxs
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Sylwester na Cyprze! Przeloty i 3* hotel w cenie!435 Sprawdź Weekend z Mikołajem w Porto. Loty i noclegi w 4* hotelu w centrum miasta454 Sprawdź Tanie loty Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!4 oferty od 98 Sprawdź Walentynki w Krakowie! 0 ofert od Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa