Masz pytanie?

Zadaj je tutaj i uzyskaj odpowiedź.


2
Ocena
Joanna zapytał(a) 3 lat temu

Ryanair czy WizzAir - która linia lepsza?

Którą linię lotniczą wolicie i dlaczego. Jeśli lot jest w podobnej cenie, to z kim polecicie?
Odpowiedz

Odpowiedzi (44)

6
Ocena
Ada Ada odpowiedział(a) 3 lat temu
Ryanair - przynajmniej trochę większy bagaż :D
5
Ocena
odpowiedział(a) 3 lat temu
Ryan - tańsza, bagaż podręczny free, lepsza siatka połączeń i mam wrażenie, że jest ciut więcej miejsca na nogi w B737.
5
Ocena
odpowiedział(a) 3 lat temu
Ryanair - dwa bagaże w cenie biletu, niższe ceny biletów lotniczych, lepsza siatka połączeń
3
Ocena
odpowiedział(a) 3 lat temu
Zdecydowanie Wizz Air. Latam często i miałam okazje sprawdzić obie linie w sytuacji dużego opóźnienia lotu i ryanair poległ po całości ,a co do bagażu to do 10 kg można i tu i tu za free chodzi tylko o wielkość walizki ,a lata doświadczeń udowodniły mi, że wygodniej jest mieć jak najmniejszy bagaż podręczny.
3
Ocena
odpowiedział(a) 3 lat temu
Zdecydowanie Ryanair,mimo dojazdów do Modlina.Bije Wizz Air ceną i ilością połączeń w Europie.Dla mnie lepszy byłby Wizz Air,ze względu na bliskość ale ceny ma zaporowe.(dla mnie).Latam 2-3 razy w sezonie i poza nim, i cena wraz z połączeniami jest tu kluczowa.
2
Ocena
Ewa Ewa odpowiedział(a) 3 lat temu
Do tej pory leciałam między innymi liniami Ryanair, natomiast nie leciałam liniami Wizz Air. Żeby móc ocenić, która linia jest lepsza musiałabym odbyć po kilka lotów każdą z tych linii. Na ten moment wybrałabym Ryanaira, ponieważ loty odbyły się bez zastrzeżeń i wiem czego mogę się spodziewać. :). Nie bez znaczenia jest też wielkość bagażu podręcznego wliczonego w cenę.
2
Ocena
odpowiedział(a) 3 lat temu
wizzair zdecydowanie lepszy i sympatyczniejszy
2
Ocena
odpowiedział(a) 3 lat temu
Zdecydowanie Wizzair. Miałem okazje kilkanaście razy lecieć zarówno jedną jak i drugą linią, sam komfort lotu jest wg mnie lepszy w airbusie niż boeingu, poza tym mniej wciskania gadżetów jest w Wizz i lot może odbyć się spokojniej, również podejście do bagażu, w Ryanair zdarzało się sprawdzanie bagażu pod wymiar w dość nieprzyjemny sposób natomiast ten sam plecak (pod wymiar) w Wizz zawsze przeszedł bez zastrzeżeń
2
Ocena
odpowiedział(a) 3 lat temu
Ryanair zdecydowanie lepszy!!!, przedewszystkim większy bagaz podręczny można ze sobą wziąść na pokład samolotu. Wizzair wprowadził rezerwację miejsc w trakcie kupowania biletów, tylko zapomniał o tych co kupili wczesniej bilety przed tą zmianą i teraz trzeba telefonować na infolinię 0700.... i płacic słono za rozmowę, tylko po to żeby dokonać rezewacji miejsc!!! to czyste ździerstwo!!!Nazywają się tanimi liniami??? !!!! he he he
0
Ocena
Wioletta Wioletta odpowiedział(a) rok temu
Ryanair wg mnie
0
Ocena
Monika Monika odpowiedział(a) rok temu
Wizzair. Mniejsze opóźnienia, bardziej rzetelni i zwykle więcej miejsca na nogi! Aha, i ogółem jakoś schludniej :-)
0
Ocena
Eugeniusz Eugeniusz odpowiedział(a) rok temu

Easyjet i Norwegian są lepsze, ale droższe nieco.

Jasne, że ryan wypada tu lepiej. Cena biletów +. Dwa podręczne bagaże free +. Zato na wielu lotniskach obsługa ryan jest bardziej rygorystyczna co do wielkości bagażu lub karty pokładowej sprawdzają po 10 razy, co irytuje. Obsługa na pokładach sprawniejsza i milsza+, kostiumy - :)

Wizz Ukraine był lepszy, już go nie ma. Wizz Hungary, w plusach ma Lotnisko w Kijowie i Warszawie. Natomiast jak coś jest z lotem, to w WAW nie ma ani ogłoszeń, ani nie ma gdzie uzyskać info... Kiedyś tak czekałem 6 godz., przedstawiciel linii się zjawił dopiero po 4.5 godz czekania... Ceny są drogie, plus trzeba sobie doliczyć bagaż, to że cena się różni w zależności od momentu kupiena bagażu też irytuje. Wprowadzenie zwrotów za bilet na konto wizz uważam za plus, choć zwrot na kartę był by lepszy. Obsługa na pokładzie jest wolna. Na większości pokładów ledwo mieszczę kolana między siedzeniami. Co prawda to też dotyczy ryana na niektórych pokładach. Design wizz+.

0
Ocena
Ala Ala odpowiedział(a) rok temu

Do tej pory wyprobowałam tylko Wizz i jest ok. Latając tanio nie oczekuję cudów, a zawsze jest czysto, miło i na czas. 

Jeśli chodzi o bagaż - przymierzyłam mój mały podręczny, który pasował w wizzie i który mieścił rzeczy na tydzień do "klatki" ryana i już wiem, że się... nie mieści! Ich bagaż jest o 5 cm węższy, co moją torbę dyswalifilowało. 

0
Ocena
Paulina Rudzka Paulina Rudzka odpowiedział(a) rok temu
ryan
0
Ocena
Milena Milena odpowiedział(a) rok temu

Zdecydowanie Ryanair. Większy bagaż robi dużą różnicę, nawet jeśli muszę jechać do Modlina zamiast na okęcie.

0
Ocena
Karolina Karolina odpowiedział(a) rok temu
Częściej latam ryanairem jednak wolę wizzair,nie wiem czy to kwestia koloru,ale jakoś sympatyczniej  jest w środku :)  
0
Ocena
Iwona :) Iwona :) odpowiedział(a) rok temu
dla mnie Ryanair- wiekszy bagaz podreczny, dużo połaczeń
0
Ocena
nucyk nucyk odpowiedział(a) rok temu
Nie ma drastycznej różnicy która tańsza tą wybieraj
0
Ocena
ziooom ziooom odpowiedział(a) rok temu

Wygodniej mi lecieć z Chopina niż modlina. Obsługa na plus wizza tez. Ceny u mnie schodzą na dalszy plan bo latam 1-2 razy w miesiacu służbowo i nie płace za te bilety. Wydaje mi sie tylko ze Airbusy wizza w porównaniu z boeingami ryana to trochę bardziej wyeksploatowane juz sa... generalnie to ta sama klasa, podobne pieniądze i nie mam faworyta. Wybieram lot który bardziej mi pasuje pod plan spotkań z klientami by najefektywniej wykorzystać czas.

0
Ocena
Anna Anna odpowiedział(a) rok temu
Ryanair, ze względu na większy bagaż podręczny, myślę, że to dla wielu może mieć duże znaczenie

Wpisz swoją odpowiedź

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Lizbony, z Gdańska do Miami i, połączeń lotniczych z Bangalore do Wrocławia.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na walentynki, bilety lotnicze Seattle Tacoma International, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.