Treść główna

Ryanair czy WizzAir - która linia lepsza?

Którą linię lotniczą wolicie i dlaczego. Jeśli lot jest w podobnej cenie, to z kim polecicie?

Odpowiedzi (51)

6
Ryanair - przynajmniej trochę większy bagaż :D
5
Ryan - tańsza, bagaż podręczny free, lepsza siatka połączeń i mam wrażenie, że jest ciut więcej miejsca na nogi w B737.
5
Ryanair - dwa bagaże w cenie biletu, niższe ceny biletów lotniczych, lepsza siatka połączeń
3
Zdecydowanie Wizz Air. Latam często i miałam okazje sprawdzić obie linie w sytuacji dużego opóźnienia lotu i ryanair poległ po całości ,a co do bagażu to do 10 kg można i tu i tu za free chodzi tylko o wielkość walizki ,a lata doświadczeń udowodniły mi, że wygodniej jest mieć jak najmniejszy bagaż podręczny.
3
Zdecydowanie Ryanair,mimo dojazdów do Modlina.Bije Wizz Air ceną i ilością połączeń w Europie.Dla mnie lepszy byłby Wizz Air,ze względu na bliskość ale ceny ma zaporowe.(dla mnie).Latam 2-3 razy w sezonie i poza nim, i cena wraz z połączeniami jest tu kluczowa.
2
Do tej pory leciałam między innymi liniami Ryanair, natomiast nie leciałam liniami Wizz Air. Żeby móc ocenić, która linia jest lepsza musiałabym odbyć po kilka lotów każdą z tych linii. Na ten moment wybrałabym Ryanaira, ponieważ loty odbyły się bez zastrzeżeń i wiem czego mogę się spodziewać. :). Nie bez znaczenia jest też wielkość bagażu podręcznego wliczonego w cenę.
2
wizzair zdecydowanie lepszy i sympatyczniejszy
2
Zdecydowanie Wizzair. Miałem okazje kilkanaście razy lecieć zarówno jedną jak i drugą linią, sam komfort lotu jest wg mnie lepszy w airbusie niż boeingu, poza tym mniej wciskania gadżetów jest w Wizz i lot może odbyć się spokojniej, również podejście do bagażu, w Ryanair zdarzało się sprawdzanie bagażu pod wymiar w dość nieprzyjemny sposób natomiast ten sam plecak (pod wymiar) w Wizz zawsze przeszedł bez zastrzeżeń
2
Ryanair zdecydowanie lepszy!!!, przedewszystkim większy bagaz podręczny można ze sobą wziąść na pokład samolotu. Wizzair wprowadził rezerwację miejsc w trakcie kupowania biletów, tylko zapomniał o tych co kupili wczesniej bilety przed tą zmianą i teraz trzeba telefonować na infolinię 0700.... i płacic słono za rozmowę, tylko po to żeby dokonać rezewacji miejsc!!! to czyste ździerstwo!!!Nazywają się tanimi liniami??? !!!! he he he
0
Zdecydowanie Wizzair super polecam.zaloga super:):):)
0
Ryanair wg mnie
0
Wizzair. Mniejsze opóźnienia, bardziej rzetelni i zwykle więcej miejsca na nogi! Aha, i ogółem jakoś schludniej :-)
0

Easyjet i Norwegian są lepsze, ale droższe nieco.

Jasne, że ryan wypada tu lepiej. Cena biletów +. Dwa podręczne bagaże free +. Zato na wielu lotniskach obsługa ryan jest bardziej rygorystyczna co do wielkości bagażu lub karty pokładowej sprawdzają po 10 razy, co irytuje. Obsługa na pokładach sprawniejsza i milsza+, kostiumy - :)

Wizz Ukraine był lepszy, już go nie ma. Wizz Hungary, w plusach ma Lotnisko w Kijowie i Warszawie. Natomiast jak coś jest z lotem, to w WAW nie ma ani ogłoszeń, ani nie ma gdzie uzyskać info... Kiedyś tak czekałem 6 godz., przedstawiciel linii się zjawił dopiero po 4.5 godz czekania... Ceny są drogie, plus trzeba sobie doliczyć bagaż, to że cena się różni w zależności od momentu kupiena bagażu też irytuje. Wprowadzenie zwrotów za bilet na konto wizz uważam za plus, choć zwrot na kartę był by lepszy. Obsługa na pokładzie jest wolna. Na większości pokładów ledwo mieszczę kolana między siedzeniami. Co prawda to też dotyczy ryana na niektórych pokładach. Design wizz+.

0

Do tej pory wyprobowałam tylko Wizz i jest ok. Latając tanio nie oczekuję cudów, a zawsze jest czysto, miło i na czas. 

Jeśli chodzi o bagaż - przymierzyłam mój mały podręczny, który pasował w wizzie i który mieścił rzeczy na tydzień do "klatki" ryana i już wiem, że się... nie mieści! Ich bagaż jest o 5 cm węższy, co moją torbę dyswalifilowało. 

0
ryan
0

Zdecydowanie Ryanair. Większy bagaż robi dużą różnicę, nawet jeśli muszę jechać do Modlina zamiast na okęcie.

0
Odwołany lot WizzAir- na lotnisku Pani rozdała tylko kartki z informacją, musiałem kupić bilet za 2300 zł, żeby dolecieć na spotkanie biznesowe, później bilet kolejowy 80 funtów, złożona reklamacja, która powinna być rozpatrzona do 30 dni, mija 31 dzień i zero odzewu ze strony przewoźnika- DRAMAT!!!! Leciałem z nim 2 razy- pierwszy i ostatni!!!
0
Częściej latam ryanairem jednak wolę wizzair,nie wiem czy to kwestia koloru,ale jakoś sympatyczniej  jest w środku :)  
0
dla mnie Ryanair- wiekszy bagaz podreczny, dużo połaczeń
0
Nie ma drastycznej różnicy która tańsza tą wybieraj
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Bajkowe Alberobello! Przeloty, apartament i auto!692 Sprawdź Przespaceruj się ulicami Wiecznego Miasta! Przeloty i 4* hotel w centrum miasta541 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 7 ofert od 548 Sprawdź Mikołajki w Krakowie! 0 ofert od Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa