Jak spakować się w bagaż podręczny? Wiele osób chciałoby poznać magiczną sztuczkę jak to zrobić. Można nauczyć się szybko i sprawnie pakować. To przydatne w erze polityki dopłacania za każdą kolejną walizkę w tanich liniach lotniczych. Oto szybki poradnik jak spakować się w pięciu krokach – nawet w malutką walizkę.

Poprzedni

1. Jak spakować się w bagaż podręczny – krok 1: poznaj rozmiar

Każda linia lotnicza ma inne maksymalne wymiary bagażu podręcznego. Co więcej, te wytyczne co jakiś czas mogą się zmieniać. Ważne jest, by znać aktualne wymogi już na etapie wyboru walizki, w którą spakujemy się na podróż.

Tutaj znajdziesz aktualne wymiary i wagę jakie powinien mieć bagaż podręczny w poszczególnych liniach:

Wymiary i wagę bagażu podręcznego znajdziesz także na swojej karcie pokładowej i wśród informacji mejlowych, które otrzymasz po kupnie biletu. Dostępne są także po zalogowaniu się na profil pasażera, jeśli akurat go posiadasz. Tam możesz wybrać także dodatkowe opcje bagażu, jeśli okaże się on za mały.

Na tym etapie podejmij także decyzję: walizka czy plecak.

Walizka na pewno zachowa swoje wymiary i jej nie rozepchasz, a Twój bagaż podręczny zmieści się w luku. Jest też sztywna i lepiej chroni Twoje rzeczy. Plecak jest wygodniejszy, jeśli będziesz dużo chodzić.

Oto lista za i przeciw, która na pewno Ci się przyda: Walizka czy plecak na podróż? Plusy i minusy

blank
Przewoźnicy chcą różnych walizek. Musimy poznać wymiary zanim zaczniemy się pakować w bagaż podręczny. Fot. Pixabay
Poprzedni
Poprzedni artykuł7 miejsc, które chcesz zobaczyć, ale nie wiesz, że istnieją
Następny artykułMyśleli, że dostaną zwrot za lot, ale tego się nie spodziewali
blank
Redaktor Tanie-Loty.com.pl i redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl. Z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca na świecie i w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here