Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Setki szczurów na ulicach Paryża

szczur-rat-shutterstock_769746835

Od zeszłego tygodnia Paryż jest zalewany wodami Sekwany. A wraz z wodą miasto zalewa do fala szczurów.

Intensywne opady deszczu na północy Francji spowodowały, że Sekwana w wielu miejscach wystąpiła z brzegów. W sobotę poziom wody na rzece wynosił 5,7 metra w okolicach mostu Austerlitz. Ta sytuacja spowodowała, że setki szczurów straciły swoje dotychczasowe kryjówki i ruszyły na bardziej suche ulice Paryża.

Szacuje się, że na każdego mieszkańca stolicy Francji przypada 1,75 szczura. Są one coraz bardziej widoczne w mieście, niezależnie od pory dnia. Uciekając przed wodą szczury przestały odczuwać strach przed ludźmi, dlatego panoszą się po ulicach w biały dzień. Sytuacja nie zmienia się mimo starań władz i zwiększenia funduszy na deratyzację.

W zeszłym roku we Francji również miała miejsce powódź. Sekwana przekroczyła wtedy rekordowe poziomy. W tym roku wody jest nieco mniej, jednak ogłoszono pomarańczowy alarm, a niektóre mosty, tunele i przejazdy zostały zamknięte do odwołania.

 Fot. Pixabay

Gdzie lecieć w październiku? 5 idealnych kierunków

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź