Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Top 10 atrakcji Sycylii. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Trapani-panoramic-view-of-harbor-Sicily-Italy-shutterstock_263823611

Największa wyspa na Morzu Śródziemnym pełna jest niezwykłych atrakcji. Warto odwiedzić nie tylko miasta, ale również wspiąć się na Etnę, popłynąć w rejs, czy zobaczyć starożytne ruiny. Sycylia stanowi ekscytującą mieszankę pięknych widoków, historii, ciepłego klimatu, dobrego jedzenia i jeszcze lepszego wina. 

W zależności od ilości czasu, jaki możesz poświęcić na zwiedzanie warto zobaczyć chociaż kilka z największych atrakcji tej wyspy.

Palermo

Palermo jest miastem z niezwykle bogatą historią, co widać spacerując po jego ulicach. Powstało już w starożytności jako kolonia fenicka. Do dziś można tam oglądać architektoniczne perełki z różnych epok. Koniecznie zajrzyj na Piazza Bellini, gdzie znajdziesz trzy niezwykłe kościoły (jeden z XII. wieku!). Nie przegap również ogrodu botanicznego, gdzie rosną egzotyczne rośliny z całego świata oraz olbrzymiej katedry przy Corso Vittorio Emanuele. Zobacz także katakumby Kapucynów.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Syrakuzy

Syrakuzy znajdują się na wschodzie Sycylii. Podobnie jak Palermo powstały już w starożytności. W czasach swojej świetności były największym i najbogatszym miastem Sycylii. Będąc na miejscu koniecznie trzeba zobaczyć wyspę Ortygię, na której znajduje się najstarsza część miasta. To właśnie tam miało swój początek osadnictwo w tym rejonie. Syrakuzy są wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO nie bez przyczyny. Wielowiekowych zabytków znajdziesz tam mnóstwo. Koniecznie zajrzyj także do Ucha Dionizjusza, czyli do dawnych kamieniołomów, słynących z doskonałej akustyki. 

Fot. Pixabay

Agrigento

To niezbyt duże miasto słynie z Doliny Świątyń. Na stosunkowo niewielkim obszarze znajduje się tu wiele starożytnych świątyń, w tym te poświęcone Zeusowi, Herze i Herkulesowi. Cały obszar jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest również bardzo malowniczo umiejscowiony, więc zachwyceni powinni być nie tylko wielbiciele historii i sztuki, ale także ci doceniający piękno krajobrazu. W pobliżu Agrigento znajdują się słynne Schody Turków czyli białe wapienne klify.

Fot. Shutterstock

Selinunt

Ta założona przez Greków kolonia znajduje się w malowniczej dolinie pomiędzy dwiema rzekami. Oprócz prawdziwego uroku małego miasteczka dysponuje również pięcioma niezwykłymi świątyniami, z których tylko jedna nie jest w stanie całkowitej ruiny. Kiedy już będziesz miał dość historii, zajrzyj na tamtejszą plażę i odpocznij nad morzem. Daj się zauroczyć Selinunt! 

Fot. Pixabay

Taormina

To pełne uroku miasto cieszy się w pełni zasłużoną sławą. Wąskie uliczki prowadzą w klimatyczne zaułki, gdzie znajdują się liczne knajpki, kawiarnie i restauracje. Bez problemu skosztujesz pysznego jedzenia i ugasisz pragnienie. Wybierając odpowiednie miejsce, może nawet uda Ci się zjeść z widokiem na Etnę. Taormina jest pocztówkowo piękna, przez co przyciąga mnóstwo turystów, co z kolei mocno zawyża ceny. Jeśli planujesz nocleg w tym mieście, lepiej będzie przenocować gdzieś w pobliżu.

Fot. Shutterstock

Etna

Etna to nadal aktywny wulkan z najwyższym w Europie stożkiem wulkanicznym. Jego wysokość nadal ulega zmianie ze względu właśnie na jego aktywność. W 2013 roku wulkan został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Etnę można się wspiąć, jednak zaleca się wynajęcie przewodnika (lub po prostu ostrożność podczas wspinaczki). W pobliże szczytu można dojechać także specjalną kolejką linową.

Fot. Shutterstock

Piazza Armerina

To niewielkie miasteczko być może nie jest powszechnie znane, ale na pewno jest warte odwiedzenia. Przede wszystkim dlatego, że właśnie tam znajduje się Villa Romana del Casale z idealnie zachowanymi romańskimi mozaikami. To jedyne takie miejsce na świecie!

Fot. Pixabay

Cefalu

Cefalu to urocze rybackie miasteczko założone tuż nad brzegiem morza. Dysponuje piękną plażą oraz wąskimi kamiennymi uliczkami. Miasto otaczają skały stanowiące coś na kształt murów obronnych. Koniecznie obejrzyj tamtejszą katedrę łączącą w sobie różne style architektoniczne. Cefalu jest również dobrym miejsce na spędzenie wieczoru - spacer ładnie oświetlonymi uliczkami ma niezaprzeczalny urok. 

Fot. Pixabay

Trapani

Średniowieczna starówka Trapani przyciąga rocznie wielu turystów. I nie powinno to dziwić, znajduje się tam wiele wielowiekowych kościołów, budynków i wież. Od strony morza Trapani również prezentuje się wspaniale. 

Fot. Shutterstock

Rezerwat Zingaro

Rezerwat Zingaro (Cyganów) na Sycylii jest idealnym miejscem na kontakt z naturą. Nie odwiedza go ogromna liczba turystów, więc można liczyć na ciszę i spokój. Zdecydowanie łatwiej jest sobie wyobrazić jak wyglądała Sycylia przed wiekami. Szlaki w rezerwacie są bardzo dobrze oznakowane, więc szansa na zagubienie się  jest stosunkowo niewielka. Koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy, bo w rezerwacie Zingaro znajdują się jedne z najpiękniejszych i najczystszych plaż na Sycylii.

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa