Ryanair wycofuje się z Ukrainy, Wizz Air wprowadza "taryfy ratunkowe" dla pasażerów

wizzair-1169707_1280

Wizz Air uruchomił taryfy ratunkowe dla pasażerów Ryanair. Mogą z nich skorzystać wszyscy podróżni, którzy zakupili już bilety Ryanair do Kijowa i Lwowa, zanim przewoźnik wycofał się z decyzji o uruchomieniu lotów na Ukrainę.

Pasażerowie mogą liczyć na zakup biletów już od 15 euro. Wystarczy zarezerwować bilet Wizz Air tutaj lub przez centrum telefoniczne i wziąć ze sobą wcześniejszy bilet Ryanair. Liczba miejsc objętych niższą taryfą jest ograniczona, dlatego sugerowany jest pośpiech.

Wizz Air wykorzystał zamieszanie wywołane decyzją konkurencji i pospieszył "na ratunek" pasażerom.

Głównym powodem zerwania umowy przez Ryanair zdaje się być kwestia rozbieżnych oczekiwań związanych z rozstrzyganiem potencjalnych sporów między lotniskiem a przewoźnikiem. Ryanair chciał, aby rozstrzygał je sąd brytyjski, co nie było zgodne z ukraińskim prawem. Chodziło też o obniżenie opłaty pasażerskiej z 17 dolarów do 13. Co prawda lotnisko zgodziło się na tę zmianę, ale nie chciało uznać trasy do Londynu-Stansted za nowe połączenie (a jednocześnie objęte dodatkowymi zniżkami).  Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Fot. Wizz Air 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Siem Reap.

Jeżeli wybierasz się do Ukrainy, być może zainteresują Cię również tanie loty z Warszawy do Lwowa, bilety lotnicze Okęcie Odessa lub tanie loty z Warszawy do Kijowa.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty w kwietniu, bilety lotnicze Okęcie Zurych, bilety lotnicze Singapur Siem Reap, bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze, Lot z Warszawy do Siem Reap 08 22 Stycznia.