1,7 miliarda dolarów na dwie sztuczne wyspy - takie rzeczy tylko w Dubaju

Dubaj-Fotolia_58607448_S-1-1

Przyprawiającą o zawrót głowy sumę zamierza wydać Dubaj na kolejne dwie sztuczne wyspy. Zostanie na to przeznaczone aż 1,7 miliarda dolarów.

Dubaj słynie z niesamowitych i niezwykle kosztownych projektów. Pomysły na wprowadzenie latających taksówek, podwodnych willi czy obracających się wież są tam realizowane bez mrugnięcia oka. Może to dziwić tych, którzy pamiętają, że jeszcze w latach 60. XX wieku w Dubaju nie było nawet elektryczności.

Kolejny pomysł to właśnie Marsa Al Arab, czyli nowe sztuczne wyspy u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mają mieć powierzchnię około 371 612 m2 i znajdować się tuż obok Burj Al Arab, czyli słynnego wieżowca w kształcie żaglowca. Na wyspach wybudowane zostaną budynki mieszkalne oraz park rozrywki, muzeum pereł, olbrzymi teatr oraz liczne hotele i wille. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ponad 2 km piaszczystych plaż.

Wyspy mają powstać do 2020 roku, kiedy to w ZEA ma się odbyć światowa wystawa EXPO.

Fot. Fotolia 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Dubaju. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Dubaju.

Jeżeli wybierasz się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, koniecznie sprawdź też tanie loty z Pekinu do Abu Dhabi.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Lot + hotel w listopadzie, bilety lotnicze z Warszawy do Zurychu, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka lotów, Lot z Krakowa do Dubaju 13 22 Czerwca.